Черга на поїздку на кілька тижнів уперед. У такій ситуації опинилися люди з інвалідністю у Черкасах. Містяни скаржаться, хворіти за розкладом не можуть, а звичайне таксі їх перевозити відмовляється. Торік депутати виділили на придбання ще однієї автівки мільйон гривень, але машину досі не купили. Розповідає 5-й канал.

67-річна Галина викликала соціальне інва-таксі, щоб поїхати до стоматолога. Лікування потребувала терміново. Спочатку звернулася у звичайну службу перевезень, але там пасажирці на візку відмовили. У службі інва-таксі Галині запропонували стати у чергу, виїхати на виклик пообіцяли не раніше ніж за два тижні.

“Те, що у нас в місті є авто – цього не достатньо. Це за два тижні потрібно записатися і то, запис на час, який мені не зручний”, – пояснює пасажирка Галина Хіневич.

Піднятися у спеціальне авто Галині допомагає водій інва-таксі Олександр. Служба працює сьомий рік. За пасажирами приїжджає переобладнана “Газель”.

На 900 людей на візках в Черкасах лише одне спеціальне авто. Кількість поїздок на місяць для одного пасажира обмежена п’ятьма.

Студенту Віталію цього замало. Хлопець каже: відколи вступив до університету, інва-таксі потрібно частіше. Віталій створив електронну петицію на сайті міськради з вимогою придбати ще одне авто.

Депутати таку ініціативу підтримали, на нову машину виділили мільйон гривень. Відтоді минув рік, а друга машина у автопарку інва-таксі й досі не з’явилася.

“Купівля, по-перше, більш місткої машини, по-друге безпечної, щоби був фактор безпеки, щоб паски безпеки, фіксатори візка і таке інше. І по-третє, щоб брали людей не лише на ручних ,а й на електровізках, щоб устаткування було надійне”, – пояснює пасажир соціального таксі Віталій Титаренко.

У місцевому департаменті соціальної політики пояснюють, гроші на автівку є, а от на спеціальне обладнання для візків немає. А це ще додаткові 200 тисяч гривень. Департамент вже вдруге підготував запит на виділення цих грошей, невдовзі має бути перегляд міського бюджету.

“Ми не знаємо коли буде засідання, але сподіваємося, що воно буде незабаром, автомобіль ми придбаємо, у нас територіальний центр соціальної допомоги є розпорядником коштів, вони вже підшукали автомобіль який задовільнить потребу і ми сподіваємося, що за літо завершимо цю процедуру”, – прокоментувала заступниця директора департаменту соцполітики міськради Юлія Ніконенко.

Поки чиновники вирішують питання із придбанням нового авто, частина людей на візках послугами інва-таксі взагалі не користуються. По-перше, через черги. По-друге, наявна автівка не обладнана спеціальними кріпленнями, тож пасажирів підкидає на ямах під час руху, а сучасні електровізки на її підйомник просто не вміщаються.