Минулого тижня у приміщенні музею у Тальному на Черкащині відбулася святкова зустріч з нагоди Міжнародного дня музеїв. Працівники провели тематичну розповідь «Міфи та легенди» про деякі експонати, які є у Тальнівському музеї. На зустрічі були присутні міський голова Василь Сідько, депутат Черкаської обласної ради Ігор Новицький, начальниця відділу культури Любов Старовойтова та інші гості. Міський голова у своєму привітанні, подякував працівникам музею за їхню роботу, яка дає можливість зануритись у історичне минуле. Їх нагородили до свята грамотами виконавчого комітету та вручили подарунки. Про це пише видання “Вісті Черкащини”.

blank

Ігор Валерійович подарував директорці музею Світлані Проценко від себе та Володимира Мовчана ікону «Таємна вечеря» із Тальнівського Петропавлівського храму ПЦУ.

–Я хочу, щоб ця ікона була для вас та вашого колективу оберегом. Так як працівники музеїв є оберегом нашої української традиції, історії та культури. Ваша робота дає можливість наступним поколінням знати, хто ми є, – зазначив Ігор Валерійович.

Ігор Новицький у своїй роботі приділяє увагу підтримці історико-культурних закладів та музеїв Тальнівщини. Одним із ключових його напрямків роботи є залучення коштів із обласного та державного бюджетів для відновлення та популяризації Тальнівського комунального підприємства «ППК Шувалових». За сприяння Ігоря Валерійовича були залучені кошти на фінансування науково-дослідних робіт лісопарку, частини науково-дослідних робіт по палацу. Також було створене КП «Тальнівський ППК Шувалових», яке опікується реставрацією та популяризації пам’ятки архітектури.

blank

blank

Світлана Проценко зазначила, що відвідування музею під час війни не зменшилося, а навпаки збільшилось. Висловила щиру подяку Володимиру Мовчану та Ігорю Новицькому за підтримку та увагу до їхнього закладу, міському голові та працівникам міської ради за плідну співпрацю. Також подякувала настоятелю Тальнівського Петропавлівського храму Максиму Лихолату, за надання більше ніж двохсот старовинних експонатів. Висловила слова вдячності сім’ї Когутів за поповнення музейного фонду.

Музей – це те місце, де можна зустрітися з минулим, побачити сьогодення та зазирнути у майбутнє.

blank

Світлана Євгенівна запрошує усіх бажаючих, відвідати Тальнівський музей, та дізнатися багато цікавого про історію рідного краю.

Музей працює:

Вівторок – субота з 10:00 до 16:00;
Вихідні: неділя, святкові дні.
Замовлення екскурсій за телефоном (04731) 3-09-50.