19 січня, на свято Водохреща, в Черкаси привезуть ікону із часткою мощей Святого Нектарія Егінського. Доторкнутись до святині можна буде на площі 700-річчя у храмі Миколая Чудотворця ПЦУ.

«Зараз дуже багато людей хворіють, наразі лише 30 сорокоустів «за здравіє» від онкохворих замовлено», – розповів настоятель храму отець Ігор, таким чином пояснивши нагальну потребу перебування мощей у Черкасах.

«Часто питають чому ця хвороба спіткала мене? Чому не когось іншого. – розповідає священник, – Як каже мій товариш, що служить і Звенигородці, отець Віктор, який пережив онкохворобу, варто інакше ставити запитання – не чому це вам, а для чого? Ви переосмисліть своє життя, поведінку, ставлення до людей. Зараз люди ходять, як без лиць, сірі. Не вміють усміхатися, сміятися, розучилися радіти життю. Навіть у післявоєнний час наші батьки знаходили собі радість, вміли дружити, відпочивати гуртом. Зараз – кожен сам по собі, у своїй хаті, у гаджеті».

Про святого Нектарія Егінського отель Ігор дізнався випадково від жінки, чоловік якої молився святому про зцілення.

Зараз настоятель храму запрошує всіх черкасців помолитися біля святині.

«Ми молимося не іконі, ми молимося перед іконою, адже святі являються ходотаями, молитвениками перед Богом за нас грішних. І ми, бачачи первообраз, звертаємося до конкретного святого. Ікона – це святе письмо тільки в фарбах”, – розповідає отець Ігор.

Цього ж дня, 19 січня, з 9.00 до 14.00 у храмі освячуватимуть воду, ікони, свічки, хусточки.