Інкрустована огорожа та мільйонні держкомпенсації — справи кандидата на посаду заступника голови Черкаської ОДА, пише “Кропива”.

Таким кандидатом днями став Юрій Безщасний, донедавна заступник начальника слідчого управління спецрозслідувань ГПУ (безуспішно займалося розслідуванням розстрілів на Майдані). Звільнений за скороченням у жовтні цього року, своє звільнення оскаржує нині в судовому порядку.

Декларація кандидата розміщена на сайті НАЗК.

Юрій Безщасний, уродженець села Самгородок, Смілянського району. Працював в органах прокуратури Черкаської області за обласного прокурора Миколи Лісового. Аналіз даних реєстру судових рішень вказує на його участь в якості прокурора у двох доволі резонансних справах.

Інкрустована огорожа та заволодіння 1,5 млн. грн.

З червня 2011 року розслідувалася кримінальна справа за фактом заволодіння коштів в особливо великих розмірах. За даними слідства, та інформацією озвученою Юрієм Безщасним, в грудні 2008 року субпідрядна організація заволоділа коштами під час робіт з реконструкції будинку-музею Тараса Шевченка в Каневі. В тому числі акти містили фіктивні дані про виготовлення інкрустованої огорожі для вестибюлю. Загалом субпідрядній організації було перераховано 2,2 млн. грн., привласнено з яких 1,5 млн. грн. Обвинувальний акт по даній справі не було передано до суду, остання експертиза по ній призначалася в травні 2015 року, а сума привласнених коштів вже декларувалася близько 1 млн. грн.

Мільйонні держкомпенсації “для своїх”

З травня 2011 року розслідувалася кримінальна справа за фактом заволодіння коштами в особливо великих розмірах. Так в жовтні 2010 року ПВП “Сиріус” отримало компенсацію з держбюджету у розмірі 7,8 млн. грн. за висадку саджанців в поточному році. Однак як було встановлено слідством, насправдні фруктові та ягідні сади в адмінмежах сіл Водяники, Рижанівка, Чижівка та Кобиляки висаджувалися на кілька років раніше.

В результаті, кошти були добровільно повернуті до державного бюджету, директор “Сиріуса” визнав вину та отримав штраф, посадовець Звенигородської РДА який прийняв фіктивні документи визнав вину і отримав штраф. Жінка яка виготовляла пакет фіктивних документів також обійшлася штрафом.

Відзначимо, що власником ПВП “Сиріус” був відомий на Звенигородщині, нині покійний бізнесмен, Микола Щербина — фаворит Президента України Віктора Ющенка та соратник голови Черкаської ОДА 2005-2010 років Олександра Черевка. Вищезгадані справи розслідувалися після зміни “помаранчевої” команди в 2010 році.