Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект президента Володимира Зеленського  про імпічмент.

Закон підтримали 244 нардепи від “Слуги народу” і один позафракційний, повідомляє “Українська правда”.

Спікер Ради Дмитро Разумков не дав депутатам від опозиції часу на виступ і внесення власних поправом. Через це на сесійному засіданні виник конфлікт між представниками монобільшості і рештою депутатів.

Депутатка-черкащанка “Європейської солідарності” Ірина Геращенко.

– Ви порушили дуже грубо регламент. Ви просто принижуєте саму роль парламенту. Ви перекреслюйте право кожного депутата подати поправки, – звернулась до Разумкова Геращенко.

Що в законі?

Проект закону №1012 “Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)” передбачає, що нардепи можуть усунути президента “виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину”.

Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів.

Цей документ має містити правове обґрунтування створення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка розслідуватиме факт і обставини державної зради або іншого злочину, вчинених президентом.

Зазначається, що до складу комісії входять нардепи з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Президент у процедурі імпічменту може користуватися послугами від одного до п’яти захисників його прав, свобод та інтересів.

Пленарне засідання, на якому розглядаються висновки і пропозиції комісії, має бути відкритим, крім випадків, коли інформація становить державну таємницю.

Після прийняття рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів, які мають підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях президента ознак злочину.

Рішення про імпічмент вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 3/4 конституційного складу Верховної Ради.

Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені всієї Ради в письмовій формі вибачається перед президентом.

У випадку відставки президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, а провадження у судах закриваються.