Уявіть світ, де немає звуків. Не звучить музика. Не співають птахи. Беззвучно мчаться авто та потяги…

Він навчився жити у цьому світі. Знайшов у собі сили. І став красивим, коханим чоловіком і батьком. Мріє стати кухарем. Його звати Петро Вибивайло.

Співрозмовників він розуміє за рухами губ. Так і навчався у Смілянському центрі підготовки та перепідготовки кадрів. Одногрупниця Марина розповідає, що ще під час навчання Петро приготував вишукану фаршировану запечену щуку. Тоді отримав найвищі оцінки за іспит. Тепер це коронна страва Петра. Петро каже, що хотів би працювати за фахом – кухарем, адже готувати він уміє і любить. Чоловік вірить, що в Україні знайдеться роботодавець, який зможе йому допомогти розвиватися. Він готовий до переїзду. Петро Вибивайло каже: «Я раджу всім ніколи не здаватися. І завжди добиватися своєї мети».

Коли Петро вперше звернувся до центру зайнятості, йому допомогли працевлаштуватися карамельником. Через декілька років Петро знову звернувся сюди ж за допомогою у пошуку роботи. Чоловік розповідає: «Запропонували відвідати різні семінари. Саме у центрі зайнятості я навчився писати резюме. Мені розповіли як шукати роботу, яким джерелам можна довіряти. Навчили як потрібно поводитися під час співбесіди та як спілкуватися з роботодавцем, щоб зацікавити його.»

Надія Кондратенко – кар’єрна радниця Петра: «У нього потужна мотивація і велике бажання до роботи. Він шукає можливості, щоб працювати і заробляти. Коли я пропоную громадські чи тимчасові роботи, він ніколи не відмовляється. Тимчасово працював підсобним робітником на пакуванні та укладанні готової продукції на виробництві.»

blank

Людмила Шиліна – заступниця директора Смілянського міськрайонного центру зайнятості: «Роботодавцям, які мають намір працевлаштувати людину з інвалідністю, ми допомагаємо підібрати підходящого кандидата. Консультуємо як організувати співбесіду так, щоб усі учасники перебували у дружній обстановці. Допомагаємо претендентам адаптуватися у новому колективі. На замовлення роботодавців організовуємо професійне навчання безробітних з інвалідністю у навчальних закладах чи безпосередньо на виробництві. Щоб зацікавити роботодавців працевлаштовувати людей з інвалідністю, надаємо дотації на оплату праці.»

У 2019 році до Смілянського міськрайонного центру зайнятості звернулося 43 людини з інвалідністю. З них 24 – працевлаштовано, 11 людей пройшли професійне навчання, на громадських роботах працювало семеро.

За інформацією прес-служи Центру зайнятості.