На початку липня тальнівець Сергій Маринченко зайшов до приймальні міської ради з двома відрами брудної рідини. Сказав, що це вода з Тальянки, і вилив її на підлогу. В результаті постраждала електроніка. Друге відро він заготовив для райдержадміністрації… Пишуть “Вісті Черкащини“.

Ось уже кілька тижнів, як Тальянка набула сіро-бурого кольору. Річка має специфічний запах, який посилюється ближче до цукрового заводу. Втім, районне керівництво чи то не бажає встановлювати причину забруднення річки, чи просто не хоче конфліктувати із власниками підприємства. Принаймні, спроби з’ясувати, які заходи вжила райдержадміністрація до тих, хто знищує річку, результатів не дали. Там зробили вигляд, що жахливий стан Тальянки їх не стосується, мовляв, то проблеми об’єднаної громади.

Юрист міської ради Володимир Володін запевняє, що, згідно із чинним законодавством, ні Тальянка, ні Гірський Тікич, ні будь-яка інша річка, не є комунальною власністю. Це державна власність. Тому про них має піклуватися райдержадміністрація.

Попередній раз Тальянка була такого кольору наприкінці квітня цього року. 2 травня комісія райдержадміністрації склала акт обстеження стану русла та якості води річки Тальянки, який обурив багатьох тальнівців. Виявляється, річка змінила колір і набула неприємного запаху через «значне підвищення температури повітря», яке «зумовило бродіння води». Тоді РДА рекомендувала розчистити русло для «безперешкодного протікання води». І це за декілька днів після того, як течія розмила місток біля Співочого поля.

Люди, які живуть біля Тальянки, знають справжню причину екологічного лиха. Колишні робочі цукрозаводу кажуть, що брудні води збираються в старій жомовій ямі, а вже звідти через хитро зроблену трубу їх скидають у річку.

– Раніше це робили або пізно ввечері, або вночі, – каже чоловік поважного віку, який живе поблизу Тальянки. – Хоч би заставки на дамбі біля цукрозаводського ставка відкривали, щоб течією змивало «скинуті» нечистоти, шкоди менше було б. А так: і ми не ми, і я не я.

Зауважимо, в обласній програмі охорони навколишнього природного середовища передбачено 200 тис. грн. на поліпшення гідрологічного стану річки Тальянка в межах Тального.