Зроблений на Черкащині та силами переважно мешканців Черкащини, містично-історичний фільм “Чорний Козак” вийшов у широкий український прокат 25 жовтня. Про це Урядовий портал нагадав на своїй сторінці у “Facebook”.

– Стартує прокат першого народного українського фільму “Чорний козак”. Він створений виключно за волонтерські кошти. Автори картини обіцяють, що усі кошти виручені від прокату підуть на потреби та лікування важкопоранених військовослужбовців. В основі сюжету містична історія кохання в реаліях XVI-XVII століть, – йдеться у повідомленні.

У Кабінеті Міністрів України висловили вдячність режисеру Владиславу Чабанюку та всьому творчому колективу, який попри труднощі не опустив руки й реалізував проект.

Зазначимо, що це українська історична фентезі-стрічка 2018 року. Сценарій до фільму базований на казці уманчанина Сашка Лірника “Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття”. Творці позиціюють стрічку як “перший народний фільм”.

Нагадаємо, що у Черкасах відбувся допрем’єрний показ фільму, який знімали 10 років.

Допрем’єрні покази почали з Черкас, тому що на території саме цієї області знімали фільм та і Сашко Лірник родом з Черкащини.

За інформацією департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА