Цими вихідними Канів відзначив свою 941-у річницю від заснування. День народження рідного міста проходило масовими гуляннями з яскравими концертами, численними виставками, показовими виступами та цікавими акціями.


Зранку, у суботу, 21 вересня ц.р., головне святкування проходило у парку, на набережній Дніпра. Від фонтану і аж до кіноконцертного майданчика розтягнулися численні виставкові ряди. Тут тобі і виставка фотографій студентів Канівського коледжу культури і мистецтв, і еко-галявина зі справжнім житлом кочових індіанців, і битва фарбами Холі…

Численні канівські підприємства, організації й установи презентували себе, свою продукцію та послуги. Також тут демонстрували свої вироби майстрині народно-декоративного мистецтва.

blank

blank

Активісти влаштували акцію «Дерево побажань», подарувавши кожному жителю та гостю міста можливість залишити побажання місту-імениннику.

blank

blank

Свої показові виступи та концерти демонстрували вихованці театральної студії «Фенікс», танцювальних та спортивних клубів, зокрема, «Івазар», «Спарта», ансамблю «Тайфун» та гуртків міста.

В обідню пору на кіноконцертному майданчику за участі команд з Канева та об’єднаних територіальних громад вже другий рік поспіль проходив фестиваль вареників.

blank

Гості та жителі міста мали змогу не тільки посмакувати українську народну страву, подивитися цікаві презентації та послухати пісень, а й безпосередньо брали участь у голосуванні. Обирали «креативний вареник», «щедрий вареник» і «гастрономічний шедевр». Відтак, за результатами голосування у номінації «Креативний вареник» перемогу здобула команда місцевого осередку партії ім.О.Ляшка, номінацію «Щедрий вареник» вибороли представники Ліплявської ОТГ, а «Гастрономічний шедевр» представила команда Канівського коледжу культури і мистецтв.

Утім, одними розвагами День міста не обмежився. Так, в ході святкування, активісти провели акції добра, в ході яких розповідали про поводження з безпритульними тваринами та необхідність сортування сміття.

blank

Молодь організувала і власний фестиваль «Культрафест», що проходив в рамках Дня міста на набережній Дніпра. Глядачі слухали цікаві лекції про екологію, роздільний збір сміття, підбір еко-гардеробу, слухалий дивилися  виступи гітаристів «Альтавісти» та театральної студії «Фенікс».

Увечері головне дійство перемістилося у центр Канева – на площі ім.Т.Шевченка. Тут проходили головні урочистості та святковий концерт за участі солістів міста. Вони подарували містянам та гостям міста концерт у ретро-стилі. Улюблені хіти Бон Джові, Фредді Мерк’юрі та гурту Queen, Abba та Yaki-da співали всією площею. Доповнювали атмосферу фотозони чорно-білого старовинного Канева з ретро-автомобілем.

blank

– Історія Канева налічує багато героїчних і трагічних сторінок, які свідчать про непересічну роль міста у творенні колишньої могутньої держави – Київської Русі та нинішньої України. Про велич минулу свідчать стіни Успенського Собору. Символи новітнього Канева: Тарасова гора з усипальницею та музеєм Великого Українця; Канівська ГЕС, що дала могутній імпульс розбудови промислових об’єктів та соціальної інфраструктури; Канівський коледж культури і мистецтв, випускники якого підтримують українську автентичність по всій країні. Але найголовнішим надбанням міста завжди залишаються канівські люди: освіченні, заповзяті, непосидющі. Вони все вміють, все можуть, і я вірю, що гідно пронесуть ймення канівців через десятки років, – з головної сцени звернувся до канівців міський голова Ігор Ренькас.

Розділили з канівцями святкування Дня міста й представники делегацій із міст-партнерів Канева: Сономи (США), Хелмно і Члухова (Польща), Виру (Естонія), Ламберсар (Франція), Фірзена (Німеччина), які дружать з нами вже не один десяток років, реалізуючи спільно різні проекти на розвиток громад.

blank

Потому відбувся концерт української співачки Світлани Тарабарової, опісля якого на молодь чекала дискотека за участі київської DJ ДЕШ.