Про це днями в ході наради за участі представників структурних підрозділів виконавчого комітету та інших організацій і установ міста,  які опікуються питаннями дітей, повідомила заступник міського голови Канева Наталія Матінова.

Започаткована ініціатива Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) у 1996 році. На сьогодні до руху долучилися вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах, що загалом охоплює понад 30 мільйонів дітей.

Україна приєдналася до ініціативи у 2018 році. На сьогодні стати дружніми до дітей та молоді висловили бажання понад 160 громад, 30 з яких вже здійснили відповідні заходи та отримали технічну підтримку від ЮНІСЕФ, а 17 громадам  надано статус кандидата в учасники.

– На стані отримання такого статусу й три громади Черкащини – Умань, Білозірська ОТГ і місто Черкаси. Якщо інші можуть, то й ми зможемо!, – наголосила Н.Матінова. – Більше того, подібні заходи вже передбачені в новому стратегічному плані розвитку Канівської ОТГ, що зараз напрацьовується.

Утім, участь в Ініціативі передбачає проведення певної процедури. Так, на засідання сесії Канівської міської ради в листопаді ц.р. планується винесення відповідного рішення про приєднання Канева до Ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та затвердження робочої групи.

Потому має бути проведений ситуаційний аналіз, який дасть змогу вивчити думку дітей і молоді, а також їх батьків стосовно роботи влади, їхніх проблем та потреб, які потребують вирішення, тощо.

Ініціатива передбачає роботу за 5-ма напрямами: право на визнання, повагу та справедливе ставлення; право бути почутим; право на охорону здоров’я, освіту та соціальний захист; право на безпеку; право на дитинство.

Долучити до впровадження Ініціативи планують й самих представників молоді, зокрема, активних старшокласників та студентів Канівського ВПУ, коледжу культури і мистецтв.

Усі представники молодого покоління, які бажають змін у нашому місті, запрошуються до співпраці. За інформацією звертатись до заступника міського голови Наталії Андріївної Матінової особисто або за тел.3-30-60.