Депутати Канівської міської ради звернуться до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Черкаської обласної державної адміністрації щодо «червоної» карантинної зони. Відповідне рішення було ухвалено в ході позачергового засідання сесії у четвер, 17 вересня.


Нагадаємо, з 14 вересня ц.р. Канів – єдиний в Черкаській області населений пункт, який потрапив до «червоної» карантинної зони. Це зумовило посилення карантинних заходів на 14 календарних днів, а саме – закриття всіх закладів освіти, призупинення руху громадського транспорту, закладів громадського харчування, спортивних та тренажерних клубів тощо.

Нові заходи викликали спротив серед населення. Близько 60 осіб прийшли до стін будинку рад та влаштували протестний мітинг, вимагаючи відкрити школи і дитсадки та відновити рух транспорту по місту, аби люди мали змогу добиратися до роботи.

Спільно з представниками виконавчого комітету було підготовлено відповідне звернення, яке розглянули члени виконкому на оперативно скликаному позачерговому засіданні. Нині проект рішення розглянули в ході позачергового засідання сесії і представники депутатського корпусу.

Відтак, депутати підтримали звернення учасників мітингу проти карантинних норм по «червоній» зоні та затвердили редакцію звернення Канівської міської територіальної громади до Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, голови Черкаської обласної державної адміністрації.

Окрім того, виконавчому комітету доручено звернутися до Державної комісії ТЕБ та НС та ініціювати зняття «червоної» зони з міста Канів Черкаської області відповідно до внесених змін до Постанови КМУ №641 від 16.09.2020.

Однак, депутати звертають увагу на недостатню роботу Канівського відділку поліції та представників управління  Держпродспоживслужби по контролю за дотриманням карантинних норм на території Канева та необхідність її активізувати відповідно до діючого законодавства України.

Про можливість призупинення роботи в разі не виконання карантинних умов попереджено і директора КП «Міський ринок» Олександра Корнієнка.

Були присутні на засідання сесії і представники ініціативної групи громади Канева, які також погодили текст звернення:

«Звернення територіальної громади міста Канева
до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України,
Черкаської обласної державної адміністрації
від 14.09.2020

Ознайомившись з протоколом № 30 від 10.09.2020 Державної комісії ТЕБ та НС з приводу віднесення місто Канів Черкаської області до «червоної» карантинної зони по пандемії на COVID-19, Зверненням представників громади, міська рада висловлює своє занепокоєння стосовно рішення Комісії.

На підставі частин 3, 4, 5 рішення Конституційного Суду України по справі № 1-14/2020 (230/20) від 28.08.2020 № 10-р/2020, яким оспорювалися подібні рішення Кабінету міністрів України та Комісії, позбавлення батьків мати оплачувану роботу, а їх дітям – повноцінне навчання – не відповідає Конституції України. Адже з введенням «червоної» зони ми всього цього позбуваємося. Дистанційне навчання не можливе, бо в місті Каневі окремі території технічно не можуть бути покриті інтернетом, система освіти не забезпечена гаджетами (ні вчителі, ні учні), знову з родин «викачуються» кошти.

Вимагаємо надати можливість громадам самостійно визначати, які саме потрібно вводити обмеження та протиепідемічні заходи для протидії пандемії COVID – 19, в тому числі стосовно роботи місцевого транспорту та навчального  процесу в школах і режиму роботи дитячих садків.

Разом з цим інформуємо, що лише 6 осіб із 117 захворівших в Каневі за період з 19.08.2020 по 12.09.2020 госпіталізовано. У дітей хвороба COVID-19 проходить як звичайне ГРВІ.

За таких умов вважаємо необхідним переглянути критерії визначення зон, що передбачають жорсткі карантинні обмеження в частині зупинки звичайних режимів роботи шкіл та дитячих садків, транспортних перевезень, тощо.

Ми за організований спротив пандемії COVID-19 і проти заходів, що ведуть до падіння рівня життя та освіти наших дітей», – йдеться в тексті звернення.