У ході чергової сесії Канівської міської ради, яку перенесли на 26 грудня, депутати мали ухвалити рішення, важливі для життєдіяльності громади у воєнний час. Інформує пресслужба Канівської міськради.

Втім, частина народних обранців знову не з’явилися на сесію. Вже традиційно секретар Канівської міської ради Оксана П’яткова повідомила, що кворум не зібрався через те що для реєстрації на засіданні прибуло лише 11 депутатів. Попередили, що будуть відсутні з поважних причин Олександр Коляда, Сергій Водянов, Анатолій Бортник. Депутати Олена Воюцька, Єлизавета Капітан, Олена Радченко, Віктор Хоменко, Сергій Ткаченко, Оксана Леонова, Володимир Коржов, Михайло Майстренко – відсутні з невідомих причин.

– Відповідно сесію ми відкрити не можемо. Питання розглядати також, у зв’язку з відсутністю кворуму, –  зауважила вона.

Канівський міський голова Ігор Ренькас у свою чергу наголосив на важливості винесених на сесію проектів рішень та окремо виділив питання, щодо припинення діяльності так званої УПЦ (МП) на території громади. Це питання депутати мали розглянути під час сесії.

– Всі рішення порядку денного надважливі для функціонування міста у воєнний час. Та є серед них питання, яке жителі нашого міста порушують не вперше. Мова йде про петицію щодо заборони на території Канівської громади діяльності УПЦ (МП). Цю петицію на 38-ми аркушах підписали 829 канівців, – зауважив Ігор Ренькас. – Хочу сказати ініціативній групі та усім присутнім, що ми підтримуємо це звернення і під час наступного засідання виконавчого комітету обов’язково звернемося до Верховної Ради України.

Також слово взяв член ініціативної групи, в минулому депутат Канівської міської ради від ВО «Свобода» Юрій Гамалій, який нарікав на роботу влади та депутатів.

– Ми живемо в час, коли на порядку денному стоїть питання: а чи буде існувати українська держава та нація? На моє глибоке переконання, та й багатьох канівців також, обидві сторони винні у тому, що не можуть дійти згоди. Якщо і ті, і ті за Україну, то завжди можна знайти певні компромісні рішення та працювати, – звернувся Ю. Гамалій до присутніх у залі.

Коментуючи ситуацію, яка наразі склалася у роботі міської ради, Ігор Ренькас наголосив, що вважає бойкотування роботи канівради окремими депутатами діями, схожими до дій агресора. Відтак, він планує звернутися до правоохоронних органів щодо оцінки дій кожного з цих депутатів.