Днями до Михайлівського лісництва Державного підприємства «Канівське лісове господарство» надійшла чергова ново-придбана «бойова» технічна одиниця – сучасний тракторний напівпричіп-лісовоз «DL-10 Forester», оснащений маніпуляторною установкою «Palms». Це вже другий причіп аналогічного класу, що став надійним помічником під час виконання робіт у лісі. Попередньо-придбаний причіп отримали лісівники Софіївського лісництва.

За словами тракториста Михайлівського лісництва Леоніда Білецького, який уже встиг опанувати нову техніку, працювати з напівпричепом досить просто. Лісовоз «DL-10 Forester» – добротна, високо-маневрена, проста в обслуговуванні і водночас досить продуктивний напівпричіп, спроектований за технологією скандинавських спеціалістів та вироблений вітчизняними виробниками. Відповідно – має максимальну адаптацію до виконання завдань у наших умовах.

Як пояснили директор Канівського лісгоспу Едуард Симоненко та головний інженер підприємства Микола Романенко, за останні три роки підприємство відчутно оновило машино-тракторний парк. Так, за цей період стали до роботи ново-придбані два легкових автомобілі, два великовантажних лісовози «Урал» та один «КамАЗ», оснащені маніпуляторами – спеціальними механізмами для навантаження лісопродукції, а також вантажний причіп «МАЗ». Наприкінці літа у лісгоспі подбали про оснащення лісової охорони сучасною технікою – доброю підмогою в роботі лісовому патрулю став автомобіль «Форд Рейнджер», оснащений усім необхідним устаткуванням та обладнаний спеціально для локалізації невеликих загорань мотопомпою, ємністю для води об’ємом пів-тонни, протипожежним рукавом, засобами радіозв’язку тощо. Вистачає роботи в лісі й для автомобіля «ЗІЛ-131», якого навесні цього року капітально поремонтували, оснастивши маніпуляторною установкою та замінивши основні механізми автомобіля на нові. Максимально завантажені роботою в лісництвах і п’ять придбаних тракторів МТЗ 82.1. «Беларусь». Нові потужні трактори стали доброю підмогою лісівникам на підготовці нових площ, запланованих до посадки лісів, під час догляду за лісовими культурами, створення мінеральних (протипожежних) смуг та на роботі з трелювання лісопродукції. Таким чином, технічно-озброєні канівські лісівники впевнено дивляться в завтрашній день із твердим переконанням, що державні ліси – в руках господарів, які вже сьогодні дбають про день завтрашній.