Катеринопільчани нарікають, що великоваговики, які їздять у напрямку Тального, руйнують їхні будинки, а тому вимагають обмежити, а ще краще – заборони їх рух вулицею Вільного Козацтва. Пишуть “Вісті Черкащини“.

– Якби ви знали, як то, коли попід хату “пролітає” з десяток 40-тонників один за одним, – скаржиться Дмитро Ратушний в інтерв’ю газеті “Містечко над Тікичем”. – Лопаються стіни будинків, не кажу вже про те, який уночі може бути сон при такому гуркоті. Тому я пропоную депутатам не просто обмежити рух великовагового транспорту через вулицю Вільного Козацтва, а проголосувати за його заборону в цьому напрямку.

Люди вже більше тижня по кілька годин пікетують проїжджу частину біля магазину “Стандарт”. Пікет триває по кілька годин. Не пропускають великі вантажівки, вимагають, щоб влада вжила заходів.

Від аналогічних проблем потерпають і жителі інших вулиць:

– По вулиці Козацькій теж після 20-00 відкривається автобан із 40-тонними вантажівками. Люди поки що мовчать, але пройде ще 3-5 років, просипляться фундаменти, тоді й проснуться. Є норми, де вказано відстані до будівель при русі такого виду транспортних засобів. Та кому вони потрібні, правда? “– запитує Тетяна Диба.

Тим часом, представник “Народної варти Черкащини”, місцевий активіст, будівельник Микола Замковенко вважає, що причина руйнування будинків криється в іншому.

– На мою думку, проблема в тому, що більшість людей не враховує рівень промерзання ґрунту в нашій місцевості, який згідно з картами становить 110-120 см. Отже, за морозів мінус 22 градуси глибина фундаментів будинків має бути більшою 120 см та з обов’язковим трамбуванням основи, а при наявності 30-градусних морозів – іще глибшою. Хто цих вимог не дотримується, стіни будуть тріскатися й повзти, – каже Микола Іванович.

Поки люди чубляться, чиновники розводять руками: хто може заборонити рух, скажімо, місцевим підприємцям та сільгоспвиробникам, особливо під час збору урожаю? Обмеження “8 тонн” перед мостом поставлено. Транзитному транспорту пропонуються інші маршрути. А те, що ці вимоги мало ким дотримуються – крайніх нема. Наразі всі в пошуку єдино правильного рішення.