blankМіський голова Анатолій Бондаренко разом із заступниками Мариною Гаркавою і Павлом Валенчуком провели робочу зустріч із представниками неприбуткових організацій Welthungerhilfe, Concern Worldwide, CESVI. Вони завітали до Черкас, аби обговорити гуманітарну ситуацію та потреби внутрішньопереміщених осіб, які зараз перебувають у нашій області, повідомляє пресслужба Черкаської міськради.

«У Черкасах наразі тільки офіційно зареєстрованих переселенців налічується більше 20 тисяч, насправді ж їх набагато більше – близько 50 тисяч. Усім ми намагаємося максимально допомагати, чим можемо. Ми хочемо, щоб людям, які втратили свої домівки, було у нашому місті якомога комфортніше», – зазначив міський голова Анатолій Бондаренко.

Він зауважив, що наше місто активно співпрацює з іноземними та міжнародними організаціями, які вирішили підтримати Україну у важкі часи. Зокрема, гуманітарну допомогу надають Черкасам міста-побратими з інших країн, «Червоний хрест», ООН, ЮНІСЕФ, американський БФ «Нова Україна» та ін.

«Ми працюємо абсолютно прозоро. Усю допомогу, яка надходить, ми приймаємо, реєструємо і обліковуємо. Можна чітко прослідкувати, яка людина що саме отримала від тієї чи іншої організації», – розповів Анатолій Бондаренко.

Перед цим іноземні гості – Андреа Б`янкі (Італія) і Пітер Робертс (Британія) відвідали місця, у яких у нашому місті здійснюється взаємодія із внутрішньопереміщеними особами. Вони зазначили, що вражені тим високим рівнем, на якому у Черкасах усе організовано.

«Ми працювали в інших країнах: Сирії, Пакистані, Африці, і були вражені тим, наскільки ефективно і системно працює тут місцева влада», –  зауважив Пітер Робертс.

Представники організацій Welthungerhilfe, Concern Worldwide, CESVI поцікавилися потребами, які наразі є у переселенців, які перебувають у Черкасах.

«Нам потрібні товари групи «гігієна», «медицина», літній одяг, постіль, посуд. Ми хотіли б, щоб нам спрямовували саме ту допомогу, яка дійсно необхідна», – наголосила Марина Гаркава, заступниця міського голови, яка курує у Черкасах роботу Гуманітарного центру.

Представники міжнародних волонтерських організацій висловили свою готовність допомогти і попросили міську владу надавати їм актуальні списки потреб.