Про те, що декілька дітей, які відвідують Черкаський дошкільний виховний заклад № 65 «Котигорошко», потрапили до лікувальних закладів міста, «Прочерку» повідомили читачі. За їхньою інформацією, постраждало 7 дітей.

Натомість, як повідомив «Прочерку» заступник директора обласного лабораторного центру МОЗУ Микола Тищенко, наразі лабораторний центр має інформацію про хворобу двох дітей.

У четвер із міської інфекційної лікарні надійшло екстрене повідомлення про гостру кишкову інфекцію (із знаком питання) дитини, яка відвідує ДНЗ № 65.

Сьогодні з цієї ж лікарні надійшло повідомлення про надходження ще однієї дитини з попереднім діагнозом «гостра кишкова інфекція». Обоє дітей відвідує ясельну групу.

Беручи до уваги, що раніше були й інші випадки захворюваності в різних групах, у п’ятницю до дошкільного закладу виїжджала бригада фахівців лабораторного центру. Було взято проби на патологічну мікрофлору та вірусологію із харчоблоку, від вихователів, дітей і залишків їжі за дві доби. Нині матеріали в роботі. Аналіз триватиме три дні.

– Наразі говорити про спалах кишкової інфекції не можна, оскільки спалах передбачає три і більше випадків захворюваності, – пояснив Микола Миколайович.

За його словами, якщо буде встановлено, що діти справді отримали кишкову інфекцію, відповідне повідомлення буде спрямовано до Головного управління Держпродспоживслужби, яка має наглядові функції, для відповідного реагування.