За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 27.04.2018 року з початку року виявлено 69 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 5,6.

Хвороба реєструвалась на 12 адміністративних територіях, зокрема в м.Черкаси – 16 випадків, Городищенському – 14, Золотоніському районі – 12, Тальнівському районі – 9, , К.-Шевченківському – 6, Канівському – 4, Звенигородському та Лисянському районах по 2, м.Сміла, Драбівському, Черкаському, Чорнобаївському районах – по 1.

Серед захворілих осіб – 25 дітей віком до 17 років.Найбільша середня питома вага хворих дітей у віковій групі 0-1 рік – 28%, Друге місце посідає вікова група 10-14 – 24%, третє 5-9 – 20%, наступне 15- 17 років – 16%. Хворих дітей віком 1 – 4 роки – 12%.

З числа захворілих на кір не вакциновані складають 40,6%, дані про щеплення були відсутні у 39,1%, дві дози – 17,4%, одну дозу отримали – 2,9%.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.

Профілактика полягає в підтримці рівня здоров’я в належному стані та не допущення виникнення захворювань.

Фахівці Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» наголошують, що єдиним заходом попередження кору на сьогодні є вакцинація населення.

В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб: кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Щеплення проти кору проводиться дітям в 12 місяців. Друге (ревакцинація) – у шестирічному віці. Після вакцинації імунітет гарантований у 75% дітей, після ревакцинації – у 95%.

Дорослі громадяни можуть отримати щеплення у віці до 30 років, якщо вони не хворіли на зазначені інфекції, немає документального підтвердження про проведення такого щеплення раніше. Це можна зробити в закладах охорони здоров’я за місцем проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.