У суботу, 19 грудня, очікується єдина магнітна буря в грудні. Астрономи також прогнозують кілька невеликих коливань магнітосфери, повідомили в Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН, пише gazeta.ua.

Незначний сплеск магнітної активності очікується в середу, 2 грудня. Активність його буде невисокою, але може позначитися на самопочутті метеозалежних людей. У п’ятницю, 18 грудня, фахівці прогнозують 2-й сплеск, за яким 19 грудня відбудеться магнітна буря рівня G1 – слабка буря.

Цього дня хвилювання магнітного поля Землі може вплинути на роботу систем зв’язку, поведінку тварин, стан метеочутливих людей, гіпертоніків та гіпотоніків, людей похилого віку і тих, хто має хронічні захворювання. Під час магнітних бур люди можуть скаржитися на головний біль, перепади тиску, аритмію, шум у вухах.

Щоб пом’якшити вплив коливань магнітного поля на організм, бажано в цей період відмовитися від кави, алкоголю, куріння, гострої, солоної та жирної їжі, виключити стресові ситуації. Рекомендують також більше бувати на свіжому повітрі, але не на відкритому сонці, спати не менше 8 год. на добу, пити достатньо рідини, не менше як 2 л в день, у тому числі трав’яні чаї, робити зарядку, дихальну гімнастику, приймати контрастний душ.