Жовтень-2023 розпочався на Черкащині похолоданням. Перших заморозків слід чекати орієнтовно з 9 жовтня. Із 6 жовтня в регіоні пройдуть дощі, розповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За словами синоптика, середньодобова температура знизилася до 14-16 градусів тепла, але продовжує перевищувати кліматичну норму на 3-5 градусів.

“Дощі поки що продовжують оминати нашу область. В лісах утримується надзвичайна 5 класу пожежна небезпека. Проте в атмосфері вже намітилися зміни. Потужний антициклон почав руйнуватися, і найближчі три доби, із 3 по 5 жовтня, ще зумовить помірно-теплу та без істотних опадів погоду”, — додав він.

Середа, 4 жовтня, буде найтеплішим днем тижня, з температурою вдень 20-25 градусів на фоні посиленого південного вітру. Однак надалі погода зміниться:

“Четвер почне готувати Черкащину до зустрічі чергового циклону: збільшиться хмарність, яка обмежить денний прогрів до 17-22 градусів. Із п’ятниці, 6 жовтня, пройдуть дощі різної інтенсивності. Температура знизиться: вночі до 5-10 градусів тепла, вдень до 11-16.

За попередніми прогнозами, найближчу холодну ніч із вірогідністю заморозків очікують у понеділок, 9 жовтня.

Як погода вплине на жнива-2023 на Черкащині

Зважаючи на зміну характеру погоди, аграріям наразі необхідно прискорити темпи збирання кукурудзи, соняшнику та сої, які завдяки сприятливим погодним умовам не потребують десикації, пояснив Віталій Постригань. Водночас, додав він, покращаться умови й для продовження сівби, в першу чергу поступово охолоне ґрунт. Проте засуха припиниться не скрізь. У південних районах області, де ґрунт критично сухий, умови для продовження сівби залишаться складними.