Зниження захворюваності коронавірусом може відбутися ще до квітня, а до літа епідемія вщухне. Такий прогноз зробила завідувач відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського доктор медичних наук, професор Алла Мироненко. Пише УНІАН.

“Думаю, зниження захворюваності відбудеться і раніше квітня, а до літа епідемія вщухне. Восени, сподіваюся, це вже буде звичайний респіраторний вірус, який частіше вражає дітей. Якщо вони “познайомляться” з вірусом в дитинстві, то у них виробиться імунітет. При наступній зустрічі може боліти горло, виникнути нежить, кашель, але ніхто не помре. Відомо шість коронавірусів, які нічим особливо не відрізняються від тих, що викликають звичайні ГРВІ», – зазначила експерт.
За словами Мироненко, хоча офіційно в Україні вже більше мільйона підтверджених випадків COVID-19, фактично це число можна сміливо помножити на три.
“Більш того, вважаю, що відсотків 30-35 населення точно перехворіли і вже несприйнятливі до коронавірусу», – уклала вона.

КОМЕНТАРІ