За процесуального керівництва Черкаської окружної прокуратури та оперативного супроводу працівників Управління СБУ в Черкаській області слідчими повідомлено про підозру коменданту гуртожитку одного з комунальних підприємств м. Черкаси за фактом використання службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших фізичних осіб, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам юридичної особи (ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України).   Інформує пресслужба обласної прокуратури.


Слідством встановлено, що чоловік, перебуваючи на посаді коменданта гуртожитку одного з комунальних підприємств Черкаської міської ради, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди отримував від поселених в гуртожитку внутрішньо переміщених осіб кошти за сплату комунальних послуг, які не сплатив, а використав на власні потреби, внаслідок чого комунальному підприємству завдано шкоди на суму 157 тис. грн.

Довідково: санкція ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.