За січень у черкаських групах у соцмережах тричі з’являлися відео з кіньми, які гуляли по автодорогах без господарів. Бачили їх і на узбіччях біля рекламних щитів.
До коней, які гуляють посеред міста без господаря, не варто підходити, розповіла Суспільному зоозахисниця, ветлікарка Марія Адамова. З її слів, варто одразу викликати поліцію, аби вони знайшли власників, які, своєю чергою, мають пильнувати, аби тварини не тікали і не блукали містом.
Орловська рисиста Амбіція належить кінному клубу “Перспектива”. Власники клубу ситуацію не коментують. Доглядальниця тварини, інструкторка Олександра Артикула розповіла: кобила втекла, бо під час прогулянки лісом злякалась звуку бензопили.
“Вона відразу побігла додому. За нею побігла інша кобила — Прада, на якій був вершник. Ми тоді подзвонили нашому конюху: “Чекай Амбіцію, вона, скоріше за все, скоро буде вдома”. Також може бути таке, що ламається огорожа. Вони тримаються групкою, можуть піти кудись. Але в основному вони всі закриті і прив’язані”, — розповіла доглядальниця.
Неприв’язані коні можуть створювати аварійні ситуації чи завдати шкоди людині, зазначила зоозахисниця, ветлікарка Марія Адамова. Вона понад десять років працює з кіньми й має власну стайню.
Тварина, яка бігає вулицею, може бути травмована, тож пані Марія радить до неї близько не підходити, а господарям — пильнувати своїх підопічних краще.
“Але якщо люди гублять коней в прогулянках по інших територіях, тоді постає питання наскільки коні виховані. Потрібно, щоб господар цього коня, який тікає, його виховував. Або, на крайній випадок, щоб на тварині була бирочка з номером телефона, яку буде видно на відстані кількох метрів, щоб люди не лізли, не ризикували. Бо не відомо, який кінь: добрий чи агресивний, щоб він нікого не травмував”, — додала вона.
Власники коней несуть адміністративну відповідальність за створення аварійної обстановки на дорогах, що тягне за собою штраф у розмірі 85 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1 445 гривень, розповів речник управління патрульної поліції в Черкаській області Олексій Драгун. А от людям, які побачать коней на дорозі, він радить телефонувати на “102”:
“Приїде екіпаж патрульної поліції, який буде розбиратися на місці події. Зазвичай диспетчер телефонує, зв’язуємося із власниками і вони заганяють своїх коней до стайні”.
КОМЕНТАРІ