Підсумки художнього пленеру «Тараса пензлі оживають» — обласного конкурсу образотворчого мистецтва для обдарованої молоді — зібрали минулої п’ятниці в Черкасах у конференц-залі готелю «Дніпро» переможців та їхніх наставників, пише “Черкаський Край”.

Нагадаємо, що в червні 32 учасники конкурсу 14-18 років зустрілися в рідному селі Тараса Шевченка, Керелівці (нині Шевченкове), щоб змалювати сучасне обличчя села. (Для участі в пленері конкурсна комісія відібрала щасливців серед тих, хто на перший тур надіслав творчий натюрморт у жанрах графіки й живопису.) За результатами триденної творчості на керелівських теренах автори кращих робіт одержали відзнаки й подарунки. Організатори конкурсу — обласна громадська організація «Світовид», за підтримки обласної ради та облдержадміністрації.

— Мені приємно знову побачити тут, у вестибюлі, роботи учасників і повернутися з осені до літа, — привітав зібрання Валентин Тарасенко, перший заступник голови обласної ради.

І презентував громадськості альманах «Тараса пензлі оживають» за матеріалами однойменного пленеру — на його сторінках як моменти роботи за мольбертами, спілкування, так і власне кращі художні роботи.

— Наш багаторічний обласний конкурс «Таланти твої, Черкащино!» переріс у більш глибокий за історичним, духовним змістом і показовий для нашої місцевості конкурс «Тараса пензлі оживають», — наголосила Анна Чуприна, голова ГО «Світовид».

Заслужений художник України Іван Фізер почав з особистого:

— Коли я ходив у другий клас (а у нас було гірське село на 53 хати), мені випала честь грати в драмгуртку маленького Тараса Шевченка. Мені ця роль так запам’яталась, що все життя як промінь коло серця… І коли я тепер, як голова конкурсної комісії, бачу, як маленькі діти пізнають український світ саме на Шевченковій землі, де він акумулював енергетику і це дало йому поштовх аж до злету як генія, то розумію, що це робота з дітьми, яка завтра дасть колосальні плоди, це неоціненний капітал. Продовжуйте її, бо на вашому путі Господь впереді.

Нагороди наставникам дітей-переможців одержали вчителі образотворчого мистецтва Лариса Олійник (спеціалізована Шевченківська школа-інтернат з поглибленим вивченням гуманітарно-естетичного профілю), Раїса Чикаленко (Руськополянська ЗОШ), викладачі рисунка і живопису Черкаського державного бізнес-коледжу Сергій Давиденко та Альона Гребенюк, керівник гуртка Золотоніського будинку дитячої та юнацької творчості Валентина Строкань, викладачка Звенигородської дитячої школи мистецтв Лариса Тітаренко, керівник та викладачка арт-студії «Глорія» Ганна Чуприна і Олена Мізіна, заслужений художник України Віктор Олексенко.

Валентин Тарасенко повідомив:

— Ми разом з управлінням беремо зобов’язання, що і наступного року буде передбачене фінансування для пленеру «Тараса пензлі оживають». Хочемо, щоб цей конкурс став мінімум міжобласним, а то й всеукраїнським.

Лариса Соколовська