Днями сільськогосподарський обслуговуючий кооператив – СОК «Бики Черкащини», що в смт Цибулів Монастирищенського району, який є членом АТУ, підписав угоду з USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) про надання фінансування в рамках Проекту USAID «Агросільрозвиток». Кошти призначені для закупівлі обладнання для підприємства, що займатиметься відгодівлею бичків, прийнятих від населення.
За програмою, яку передбачає угода, USAID надасть кошти на відшкодування 50% вартості устаткування для нового комплексу з відгодівлі ВРХ СОК «Бики Черкащини» на 3000 голів, що допоможе наростити поголів’я ВРХ.

Суть роботи кооперативу в рамках цього проекту за фінансової підтримки USAID  полягає в наступному: селяни – члени кооперативу СОК «Бики Черкащини», здаватимуть на відгодівельний комплекс бичків, а кооператив повністю візьме на себе всі витрати та клопоти щодо їх вирощування. При цьому бичок залишається у власності господаря, і повертається йому після закінчення відгодівлі. А селянин відшкодовує кооперативу вартість кормів. Такий спосіб відгодівлі на централізованому комплексі, обладнаному сучасним устаткуванням із застосуванням передових методів годівлі, значно здешевить і спростить вирощування бичків. Тож селяни матимуть очевидну вигоду скористатися послугами такого кооперативу.

«З іншого боку, створення подібного відгодівельного комплексу допоможе й у вирішенні глобальної проблеми на рівні держави – зниження поголів’я ВРХ, яке перманентно спостерігається протягом останніх років, – каже голова АТУ Ірина Паламар. – Адже сьогодні селянам не вигідно відгодовувати бичків самотужки, це дуже витратно, тому вони забивають їх у молодому віці, здаючи на м’ясо. Допомога ж у відгодівлі сприятиме нарощенню поголів’я ВРХ в цілому в країні та збільшенню експорту української яловичини».

За інформацією видання «Агррний тиждень»