Найкорумпованіша ділянка транспортної інфраструктури – «Укрзалізниця» – дійшла висновку, що працює собі у збиток.

Парадокс! За підрахунками «УЗ» на утримання малоефективних дільниць та їхнього функціонування торік було спрямовано 7,8 млрд грн, а отримано дохід на суму 543 млн грн, що менше 1% усіх доходів від вантажних перевезень.

При цьому, корупційні втрати, в яких обвинувачується керівництво галузі, щороку складає близько 15 млрд грн. Але жодного винного до відповідальності не притягнуто, справи не розслідувано.

– Залізнична інфраструктура – це стратегічно важливий державний ресурс, – наголошує голова Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край» Анатолій Нужний. – Галузь нахабно, цинічно і відверто розграбовували всі, хто мав доступ, а тепер, щоб «вийти чистими», вирішили перекласти фінансову відповідальність за утримання, наче б то збиткових ділянок, на місцеві бюджети.

Таким чином «УЗ» вимагає співфінансування, у протилежному випадку – погрожує взагалі закрити збиткові ділянки.

– У той час, коли у державі триває війна, ми намагаємося зберегти незалежність та цілісність, коли умови сучасного життя вимагають безперешкодної комунікації для розвитку бізнесу на місцях, – корупціонери, які розтягли по кишенях надбання цілої інфраструктури, намагаються перекласти тягар фінансової відповідальності на плечі місцевих громад, – пояснює Анатолій Нужний.

Політик переконаний, що спочатку потрібно викорінити корупцію та повернути награбоване, і питання щодо оптимізації галузі втратить свою актуальність.