Березень 2024 чемно попрощався з нами літньою погодою. Аномально тепле повітря африканського походження разом із сонячним променями сприяло темперанурній аномалії, яка в останні дні березня спостерігається вперше в історії метеорологічних спостережень на Черкащині. Розповів головний синоптик області Віталій Постригань.

Встановлені рекорди середньодобової, мінімальної та максимальної температур.

Температурний фон «злетів» до +15..+17º, що вище клімату на 10-12º і відповідає третій декаді травня. Дуже тепло було вночі +8..+10º, вдень літні +24..+26º! Найвища температура +27º спостерігалася у Чигирині побивши попередній рекорд +24,6º 1975 року.

Окрім аномального тепла, рвучкі південні вітри транспортували до нашого регіону пил із Сахари. Тож небо стає жовто-сірим, закриваючи першоквітневе сонце. Раніше виніс сахарського пилу спровокував погіршення якості повітря у країнах Середземномор’я, зокрема в Італії.

Перші дні квітня розширюють географію температурних рекордів.

2 квітня, температурна аномалія збережеться: вночі +10º..+12º, вдень високі +23..+25º. Місцями короткочасний дощ, гроза.

Надалі південний синоптичний процес зміниться на західний і до нашого регіону почне надходити вологе атлантичне повітря. Прогрів якого зумовить термодинамічну нестійкість атмосфери, а це грози. Температурний фон знизиться на 2-4º.

3-4 квітня місцями короткочасні грозові дощі. Температура вночі +6..+8º, вдень +15..+17º.

5 квітня без опадів. Температура вночі +2..+7º, вдень +11..+16º.