На 56 черговій сесії селищної ради під головуванням Юрія Корнієнка, селищного голови депутати розглянули ряд поточних питань, більшість яких стосувалися розподілу бюджетних коштів. Пише видання “Вісті Черкащини“.

Зокрема, вони проголосували за виділення 100 тисяч гривень Лисянській музичній школі, 20 тисяч – Почапинському НВК на капітальний ремонт туалетів, 30 тисяч – Лисянській ЦРЛ – на придбання трьох персональних комп’ютерів. Хоча, як зауважив присутній на сесії головний лікар Олександр Ніколюк, це капля в морі, адже для повної інформатизації закладу їх потрібно набагато більше. Нині, сказав він, з 21 наявного комп’ютера, лише три – в робочому стані, решта вимагає ремонту.

Олександр Ніколюк нагадав, що з 1 січня 2020 року всі медичні заклади, які реорганізувалися у комунальні некомерційні підприємства, перейдуть на оплати за договорами з Національною службою здоров’я України, але в цей перехідний період лікарні потрібно якось протриматися. Ситуація там досить напружена. Відчувається нестача коштів на зарплату, ліки, не вистачає сімейних лікарів. Вже підготовлено наказ, з метою оптимізації, про скорочення 41 робочого місця. В цих умовах, наголосив головний лікар, вкрай важлива фінансова підтримка селищної ради, адже більше 40 відсотків пацієнтів лікарні – жителі Лисянки. Він висловив побоювання, що в перспективі, із завершенням територіально-адміністративної реформи, утримання Лисянської ЦРЛ може стати серйозною проблемою для місцевої влади, і вже зараз потрібно про це думати.

Депутати, в рамках програми «Призовна дільниця, мобілізаційна підготовка та територіальна оборона» для перевезення призовників до обласного збірного пункту, виділили з бюджету районному військовому комісаріату 7 тисяч гривень. Вони також ухвалили рішення про першочергове надання земельних ділянок учасникам АТО та ООС, відклавши розгляд заяв інших категорій громадян на такі ділянки до закінчення війни на Донбасі. Водночас ухвалили рішення про передачу земельної ділянки в оренду ТОВ «Індіан Солар Дашуківка» площею 22 гектари для будівництва сонячної електростанції, яка забезпечить роботою 11 жителів району.