Виступ викладачів Лисянської дитячої музичної школи на Черкащині і їх вихованців на новорічно-різдвяні свята подарував юним жителям Лисянської громади чимало приємних хвилин спілкування з прекрасним. «Видатний український письменник та педагог Василь Сухомлинський стверджував, що діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, фантазії, творчості. І наш обов’язок надати їм таку можливість навіть під час військового стану», – зауважила її директор Інна Мелашенко. Пише видання “Вісті Черкащини“.

Юні дарування, як розповіли педагоги, відвідують школу із великим задоволенням. І вабить їх сюди насамперед таємничий світ музики, в який наполегливо ведуть улюблені вчителі, які стовідсотково викладаються на заняттях, намагаючись зробити все, аби посіяні зерна проростали новими успіхами хлопчиків та дівчаток. А ще навчають дітей товариськості, прищеплюють гарні манери, наділяють вірою в себе, стимулюють до перемог. Свою виконавську майстерність їх вихованці підтверджують на конкурсах і фестивалях різних рівнів, де виборюють призові місця.

–Багато дітей справді має талант від народження, – розповіла викладач класу скрипки Оксана Нетребенко. – При вступі в музичну школу відразу видно, чи має дитина ритм, слух, як інтонує, як чує на вушко. Але, за можливості, беремо всіх охочих. Адже дуже часто діти з посередніми даними показують кращі результати в порівнянні зі здібними. Спочатку є запал, а потім доводиться багато працювати, кожен день певну кількість годин. Це важко. Діти по своїй природі трохи ліниві. А скрипка ще й важкий інструмент. Тут має бути відповідна постава, шия болить, руки терпнуть, на пучках пальців з’являються мозолі. Успіху досягають лиш терплячі і наполегливі. Щоб стати скрипачем-віртуозом потрібні роки.

Оксана Іванівна вже більше 20 років навчає грі скрипці. Багато хто з її вихованців, приходячи до неї на перший урок, навіть не знали як називаються ноти, але кожен з них мав одне бажання – розкрити таємницю скрипки. Що це багатьом вдалося, свідчить чудове виконання музичних творів юних скрипалів на різних концертах, які завжди збирають у Лисянці багато шанувальників цього чарівного інструменту. Крім того вона наголошує, що гра на скрипці розвиває математичні здібності, логічне мислення і мову.

Почуття прекрасного – це те, що не можна помацати або купити за гроші, але це те, заради чого дітей варто вчити грі на музичних інструментах, особливо в умовах війни. Це надає віри в себе і перемогу.