В Умані майор поліції, що брав хабар для прокурора та судді за пом’якшення вироку відбувся штрафом, пише “Кропива”.

Відповідний вирок ухвалив Уманський міськрайонний суд.

Богдан Морозов обіймаючи посаду оперуповноваженого Уманського відділу поліції, запропонував підозрюваному у кримінальному правопорушенні посприяти в прийнятті вироку не пов’язаного з ув’язненням.

За кошти у розмірі 4 тис. дол. та 6 срібних монет вартістю 1,2 тис. дол. він обіцяв позитивно вирішити питання з процесуальним прокурором Бурлакою О.М., який в свою чергу мав узгодити відповідне рішення з суддею Ребриною К.Г. За свої послуги поліцейський брав “комісію” 200 дол.

Протиправна діяльність поліцейського була припинена у вересні 2017 року за наслідками проведення негласних слідчих дій і фіксації факту домовленості.

Дії поліцейського були кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 — зловживання впливом. А працівник прокуратури та суду не знали про злочинні наміри поліцейського.

У кінці жовтня 2017 року прокуратура уклала угоду з підозрюваним про визнання винуватості, але її відмовився затверджувати суд. Угода не була затверджена судом з підстав невідповідної кваліфікації злочину. Так суд не прийняв кваліфікацію за ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом), а відзначав потребу кваліфікації за статтями 368 ККУ (отримання неправомірної вигоди службовою особою) та 190 ККУ (шахрайство).

Вже у квітні 2019 року суд в іншому складі, виніс вирок обвинуваченому саме за зловживання впливом і присудив штраф у розмірі 12750 грн. Обвинувачений визнав вину повністю.