Черкащина має змогу спрямувати частину коштів держсубвенції на будівництво малого групового будинку. Готові взятися за цю роботу у двох районах – на Кам’янщині та Уманщині. Вони мають тиждень, аби віднайти співфінансування на це будівництво, наголосив заступник очільника області Сергій Овчаренко під час засідання профільної комісії.

Зведення таких будинків ініціювала держава цьогоріч. Щонайменше по одному мають побудувати у кожній області. Кошти на це передбачені у спрямованій кожному регіону субвенції на придбання чи будівництво житла для розвитку сімейних форм виховання та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа.

Черкащина отримала з державного бюджету на це 13,5 млн грн. Частину коштів в області уже спрямували на придбання 17 житлових об’єктів. Ключі від першого придбаного помешкання вже передали новій власниці на Монастирищині. Залишок коштів субвенції спрямують саме на будівництво МГБ за затвердженим Мінрегіоном проектом.

– У нас виявили ініціативу збудувати у себе малі групові будинки два райони – Кам’янський та Уманський, – каже Сергій Овчаренко. – Вони вже провели ґрунтовну підготовчу роботу для цього. Тож наразі ми припинили комісійний розгляд пропозицій від районів на придбання житла дітям-сиротам та особам з їх числа й повністю зосередимося на питанні будівництва малих групових будинків. Залишок держсубвенції ми розподілимо пропорційно між двома районами-ініціаторами. Їхнє завдання у тижневий термін знайти кошти на співфінансування. Приміром, в Уманському районі знаю, що будівництво МГБ готові підтримати тамтешні товаровиробники. Певен, що кам’янські не залишаться осторонь. У цьому питанні ніякої економії бути не повинно. Або зробити якісно з усіма належними опоряджувальними роботами, або не братися взагалі.

Малий груповий будинок – альтернатива інтернатному вихованню для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які з тих чи інших причин не були влаштовані в родини, відзначила начальник обласної Служби у справах дітей Оксана Покатілова.

– Коли дитина набуває статусу сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, державна політика спрямована на те, щоб вона насамперед влаштовувалася у нову родину і виховувалася там, – наголосила Оксана Іванівна. – Уманщина та Кам’янщина, як і інші райони Черкащини, працюють над тим, аби діти буди усиновлені, влаштовані під опіку, прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу. І це завдання з нас не знімається. Але, на жаль, є діти, і їх не так багато, які з різних причин не влаштовані в родини і перебувають в інтернатних закладах на повному державному утриманні. Саме для них держава ініціювала будівництво малих групових будинків.

Додамо, малий груповий будинок – будинок для проживання 10 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не всиновлені, не влаштовані у сімейні форми виховання. Вони житимуть у кімнатах на 1-2 особи, ходитимуть до звичайної школи, у кіно та за покупками, готуватимуть їжу тощо. У дитини, котра житиме в МГБ, будуть власні кишенькові кошти, які вона зможе витрачати на власний розсуд та відповідно до потреб.

З дітьми будуть вихователі. Діти ростимуть самостійними та в умовах, максимально наближених до сімейних. Крім того, не припинятиметься робота з повернення дітей до біологічної сім’ї або ж влаштування до іншої родини.