Пакунок для немовляти з усім необхідним на перший час в Україні видаватимуть вже із першого вересня. У складі боксу: пелюшки, підгузки, олійка, присипка, сорочечки, шапочки, матрац, ковдра, термометр, соска і пляшечка. Також – друковані матеріали для матері з інформацією про догляд за новонародженим. Орієнтовна вартість такого пакунка – 5 тисяч гривень. Видаватимуть його безкоштовно в пологових будинках, але породілля повинна перебувати на обліку.

Про це повідомляє сайт “ТСН.ua

А вже з наступного року уряд готовий компенсувати  см`ям малюка, який ще не досяг трирічного віку  няньку. Щомісяця молоді батьки отримуватимуть близько тисячі п`ятиста гривень,  якщо вони укладуть з нею договір.

Хто отримає

Бебі-бокси – це не субсидії, право на які треба доводити. Коробки видаватимуть кожному новонародженому і незалежно від матеріального стану родини.

Якщо жінка народила двійню, їй видадуть два бебі-бокса. Трійню – три.

Для отримання бебі-бокса не потрібно буде робити багато довідок. Їх видаватимуть у пологовому будинку під час виписки одразу зі свідоцтвом про народження дитини.

Скільки коштує і як закуповуватимуть

Орієнтовна вартість одного бебі-боксу складає близько 5 тисяч грн. Зважаючи на те, що в Україні в середньому на рік народжується близько 400 тисяч дітей, 2019 року програма бебі-боксів обійдеться державі майже у 2 млрд грн.

Цього року видачу бебі-боксів розпочнуть тільки з вересня, відповідно, грошей потрібно буде менше. За словами заступниці міністра, на це підуть державні кошти, отримані після перегляду державних програм.

Закупівлі товарів для бебі-боксів проводитимуть централізовано та відкрито – через систему “Прозоро”.

Однією з головних вимог буде якість продуктів у бебі-боксі, тому тут обіцяють не економити. А на той випадок, якщо наступного року кількість новонароджених буде більшою від прогнозованої, бебі-бокси закупатимуть із запасом.

Також обіцяють, що індекс інфляції жодним чином не впливатиме на якісне і кількісне наповнення бебі-боксів.

Такі подарунки фінські матусі отримують уже 80 років не залежно від статків. У фінському бебі-блксі всього більше. Там є і осінній і зимовий комбінезони, навіть утеплюач для візочка.