За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 10-15 вересня, чинний міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, який балотується від партії «За майбутнє», може упевнено перемогти вже у першому турі мерських перегонів. За нього готові віддати свої голоси 56,5% серед тих черкасців, хто голосуватиме та визначився із вибором.

Його найближчий конкурент Віталій Ільченко від партії «Слуга народу» відстає майже в чотири рази: за нього готові проголосувати лише 12,3% виборців.

Інші кандидати мають такі результати: 9,9% – готові підтримати Віктора Євпака від партії «Голос», 6,2% – Сергія Кудактіна від партії «Європейська солідарність» і 5,5% – Дмитра Кухарчука від партії «Національний корпус». Рейтинги інших кандидатів – менше 3%. Не визначились за кого голосуватимуть близько 12% опитаних.

Високий рейтинг Бондаренка потягнув за собою і рейтинг його політичної команди в місті: так, до міської ради Черкас «За майбутнє» лідирує з рейтингом 32,9% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. Далі – партія «Слуга народу», яку готові підтримати 13,3%, «Голос» з показником 10,9%, партія  «Європейська солідарність» – 10,7%, «Батьківщина» – 8,2%, «Національний корпус» – 5,8%, «Опозиційна платформа – За життя» – 5,5%, ВО «Черкащани» – 3,9%. Рейтинг інших політичних сил – нижче 3%. Не визначилися – близько 9%.

Лідерами у рейтингу партій до обласної ради є також партія «За майбутнє», яку готові підтримати 21,5% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором, та партія «Слуга народу» з показником 20,5%. 12,1% мають намір проголосувати за партію «Батьківщина», 9,3% – за партію «Європейська солідарність», 8,7% – за партію «Черкащани», 6,1% – Радикальну партію. На межі прохідного бар’єру – партія «Опозиційна платформа – За життя» з рейтингом 4,9%. Рейтинг інших партій – нижче 4%. Не визначились із вибором – 18-19%.

Щодо інших результатів опитування, то 67% черкащан відповіли, що обов’язково візьмуть участь у місцевих виборах, ще близько 21% – вагаються, чи брати участь, 11% – малоймовірно, що голосуватимуть. Мобілізація виборців вища серед старшого населення та жінок.

Також серед мешканців Черкаської області 43% опитаних часто слідкують за політичними новинами в Україні. 25% роблять це інколи, 19% – рідко і лише 13% взагалі не цікавляться політикою. Політичними подіями в області часто цікавляться 28%, інколи – 31%, рідко – 24%, взагалі не цікавляться – 17%. Відносно вищий рівень інтересу до політичних новин спостерігається серед старшої категорії населення та мешканців обласного центру.

Соціологи відзначають, що опитана аудиторія: мешканці Черкаської області від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1600 респондентів (похибка не більше 2,4%), у т.ч. 658 респондентів – обласний центр (похибка не більше 3,8%). Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face).