У вересні ще можливі повернення літнього або майже літнього тепла. Незважаючи на спроби осені взяти реванш у керуванні погодою, 14-15 вересня середньодобові температури впевнено перевищують позначку +15º. А це значить, що на Черкащині триває метеорологічне літо, яке, звичайно, закінчується 13 вересня. Про це повідомив головний синоптик області Віталій Постригань.

Наразі середньодобові температури повітря 19-21º, що на 4-5° вище кліматичної норми на цей час і більше відповідають кінцю липня.

На погоду Черкащини починає впливати антициклон з північного заходу. На фоні зростання атмосферного тиску хмар стане менше і сонячна енергія краще прогріватиме повітря.

У вихідні дні переважатиме суха та тепла погода з температурами: вночі 10-15º, вдень 19-24º.

У першій половині нового тижня південний синоптичний процес збережеться, тому температури дещо підвищаться: вночі 11-16°, вдень 22-27°. Не дивлячись на такі літні температури вдень, осіння прохолода у ранкові години все ж відчуватиметься.

Характер погоди вересня 2023 не повинен дивувати черкащан. Для першого місяця осені характерний початок перебудови атмосферних процесів з теплих на холодні, тому погода стає більш нестійкою, з частими вторгненнями холоду.