П’ятий Форум із питань взаємовигідного партнерства громади, бізнесу та влади відбувся днями у Черкасах. Його ініціатором уже традиційно виступив «Благодійний фонд «МХП – Громаді».
Форум зібрав близько 130 сільських голів, старост та керівників новостворених ОТГ з Черкаської та Київської областей, на територіях яких працюють підприємства Групи МХП.
Під час зустрічі, у дружній теплій атмосфері учасники Форуму змогли обмінятися думками та досвідом розвитку громад, обговорити плани на майбутнє, та для їх кращої реалізації, прослухати лекції експертів та відомих спікерів.
«Сьогодні МХП співпрацює з громадами не за давальницькою схемою, як це було раніше, компанія зацікавлена насамперед в ініціативі знизу через написання якісних заявок і участі у спільних з Благодійним фондом проєктах. Громади мають бути активними, долучатися до співфінансування, – наголосив Олександр Воскобойнік, директор ТОВ «НВФ «Урожай». – Такий досвід співпраці знадобиться громадам і в залученні міжнародних фінансових донорів».
Серед запрошених гостей Форуму – голова Черкаської обласної державної адміністрації Роман Боднар, під час виступу він зазначив, що розвиток громад сьогодні неможливий без вдалого співробітництва влади, громад та бізнесу.
«Існує три складові: суспільсто, бізнес і влада. Формула успіху – це консолідація, взаємодоповнення цих трьох складових. Розвиток громад напряму залежить від наповнення бюджету, наповнення бюджету – від сплати податків, сплата податків – від комфортності ведення бізнесу на тій чи іншій території. А коли цей бізнес ще й соціально відповідальний – це покращує розвиток громад в рази. Сьогодні влада усіх рівнів націлена на те, аби ще більше сприяти налагодженню такої співпраці. Прикладом якої на Черкащині є робота агрохолдингу МХП та ті проекти, які впроваджує компанія», – підкреслив голова Черкаської ОДА Роман Боднар.
Як розповіла Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду «МХП – Громаді», за п’ять років більше 1000 соціальних ініціатив і проєктів були підтримані благодійним фондом. Було проведено чотири конкурси мікрогрантів «Час діяти». Було зреалізовано проєктів на 40 мільйонів гривень, крім того близько 20 мільйонів було залучено через донорів, через державне співфінансування, від неурядових організацій, тощо. Лише у 2019 році загальна допомога громадам становила 12 мільйонів 840 тисяч гривень. Було втілено 450 соціальних ініціатив, проведено 30 тренінгів, курсів, форумів та інших освітніх заходів. Ініційовано три екофестивалі та велику кількість екосемінарів для розвитку екологічної культури в громадах.
«Сьогоднішній Форум присвячений партнерству громади, бізнесу і влади. Проте, якщо раніше ми працювали лише у масштабі підприємства ТОВ «НВФ «Урожай», то зараз масштабуємося до рівня всього МХП. До кінця 2020 року ми будемо координувати та реалізовувати проекти на всій території України, де присутній агроіндустріальний холдинг МХП Сьогодні на Форумі ми хочемо обговорити напрямки нашої діяльності. Адже основною місією благодійного фону є розвиток сіл, не просто в інфраструктурний спосіб, а в справжній, актуальний сучасний спосіб, тобто ми будемо просити громади реалізовувати саме проекти, пропонувати цікаві ідеї. Ми намагаємося підтримувати ініціативу знизу, адже люди самі краще знають, чого інноваційного потребує та чи інша громада», – зазначила очільниця фонду.
Тетяна Волочай також анонсувала новий конкурс 2020-го року. В рамках цього конкурсу буде реалізовано цікаві для громади проєкти. На кожен проєкт фонд «МХП – Гомаді» виділить 50 тисяч гривень на умовах співфінансування.
Зазначимо, що представники громад були активні та ініціативні, охоче брали участь у запропонованих дискусіях та вчилися в експертів готувати та подавати проекти. Крім того, Благодійний фонд «МХП – Гомаді» традиційно потішив учасників заходу святковим концертом зірки «Голосу країни» з Ватутіного Вікторії Ягич.
Надважливою називають співпрацю з відповідальним бізнес-партнером голови сільських рад
Наталія Баб’як староста села Корнилівка Набутівської ОТГ: «На цій посаді я вже 5 років, всі ці роки триває і партнерство з благодіним фондом «Урожай – громаді», що нині має назву «МХП – Громаді». З самого початку мого приходу на посаду розпочалася наша тісна співпраця. Тішить, що маємо такого соціально відповідального партнера, який ніколи не залишає поза увагою жодну проблему, що виникає у нашому селі. Крім того, беру участь у всіх конкурсах, що їх організовує благодійний фонд, тричі ставала переможницею. Це були проекти по створенню фітнес-студії, куди закуплено сучасні спортивні тренажери. Інший проект – очищення громадських криниць. Цей проект надважливий для нашого села, адже село знаходиться на горі, і до найближчої води в колодязях – більше 30 метрів. Цей проект, до речі, мав гарне продовження, тому що один із наших сільських дрібних підприємців вирішив оздобити одну з криниць за власний кошт, долучилась сільська рада і на сьогодні всі громадські криниці накриті чудовими альтанками. Ще – проводиться благоустрій місцевого ставка, як зони відпочинку. Буквально днями було завезено пісок, встановлюються лави, сучасне освітлення. Був ще проект, який не став переможцем, але спільно з благодійним фондом «МХП – Громаді» ми відновили шкільний стадіон, купили футбольні, волейбольні сітки, вуличні тренажери. Все це показник соціальної відповідальності, окрім сплати податків, що підприємство, а це Кіровська філія «Урожаю» теж робить вчасно.
Євгеній Штанько, Моринський сільський голова: «Як показує практика, «гуртом і батька легше бити», коли є взаєморозуміння між бізнесом і владою. Ми беремо участь у проектах які пропонує МХП та маємо підтримку наших ініціатив. У минулому році завдяки співфінансуванню реалізували проект по сортуванню сміття. . Благодійний фонд, зокрема, виділив 50 тисяч, запустили проект. Перед цим брали участь у грантових конкурсах. Добре коли в селі працює відповідальний бізнес, бо це і сплачені податки, і додаткові можливості для громади. Селяни підтримують ініціативи, адже 100 відсотково їх паї обробляються «Урожаєм», люди бачать, як підприємство ставиться до співпраці, до підтримки громади»…
ДО ВІДОМА: Благодійний фонд “Урожай–Громаді” розпочав свою діяльність у 2015 році на територіях присутності підприємства «НВФ «Урожай», що входить до Групи МХП. Наприкінці 2019 року його було перейменовано на благодійний фонд «МХП–Громаді». Відтепер фонд працює у місцях діяльності 6 підприємств агрохолдингу МХП, його цільова аудиторія – понад 120 тисяч жителів 57 ОТГ та сільрад. До кінця 2020 року діяльність фонду охопить місця присутності всіх підприємств Групи МХП, масштабуватиме свої проєкти на всю Україну.
Місія фонду – розвиток громад шляхом побудови партнерських відносин між громадами, владою та бізнесом. Фонд зосереджений на роботі у п’яти ключових напрямках: адаптації людей до змін у швидкоплинному світі, екології, доступних та якісних освіті і медицині, розвитку громад шляхом залучення додаткових коштів (грантів) для реалізації соціальних проектів (фандрейзинг, робота з міжнародними донорами).
КОМЕНТАРІ