Уряд закликає підприємців і місцеву владу долучатись до програм підтримки бізнесу і населення. Про це говорила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з Асоціацією міст України.

“Попри щоденні виклики маємо вже зараз думати про розвиток у майбутньому. І ваша роль у цьому — ключова. Ми маємо низку програм з підтримки та розвитку бізнесу. Серед них – єРобота, єОселя, “Доступне кредитування 5-7-9%”, Індустріальні парки. Долучитися до кожної із них можете і ви. Адже підтримка підприємництва у регіонах — це інвестиція у майбутнє. Це нові робочі місця, збільшення податків, покращення бізнес-клімату”, – наголосила Юлія Свириденко.

За її словами, за останні 6 місяців на підтримку потреб безпеки та оборони було спрямовано 58% всіх коштів держбюджету. Перший віце-прем’єр-міністр наголосила, що армію та військових Україна фінансує виключно власними коштами. Середньомісячні військові видатки становлять 137 млрд гривень. А від податкової і митниці бюджет отримує лише 100 млрд грн на місць.

“Тому наша економіка має працювати. І це залежить як від Уряду, так і від місцевої влади”, – підкреслила Юлія Свириденко.

Одним із  дієвих механізмів децентралізації вона назвала створення індустріальних парків. Таким чином місцева влада може сформувати сприятливий бізнес-клімат у своїй громаді та регіоні. Ініціювати створення індустріального парку може державна, місцева влада, а також приватні особи на землі, призначеній для ведення промисловості.

“Фінансувати підключення інфраструктури індустріальних парків комунальної форми власності  можете саме ви — місцеві органи влади. А від їхньої роботи виграє і бізнес, і громади, і держава”, – продовжила Юлія Свириденко.

Ще один важливий напрямок – розвиток будівельної галузі. Для цього Уряд запустив програму доступних кредитів на житло єОселя.

Від початку її дії вже було видано 2497 доступних кредитів на майже 3,5 мільярди гривень. Загалом понад 62 тисяч українців залишили заявки на оформлення іпотеки. Це показує неймовірну віру українців у перемогу, адже у час війни готові до 20 років виплачувати іпотеку на житло тут — в Україні.  спільно фінансувати перший внесок учасників програми, долучатися до компенсації частини кредиту, чи частини відсоткової ставки. Це вже працює у деяких регіонах”, – пояснила Юлія Свириденко.