В облдержадміністрації повідомляють, що на Чигиринщині проходили пам’ятні заходи, присвячені 100-річчю всенародного повстання. Тут тривали 24-ті вшанування героїв Холодного Яру. Традиційно сотні людей з різних куточків країни прибули до цих історичних місць, аби віддати шану загиблим героям, що виборювали незалежність та свободу України. Поміж приїжджих – герої нинішнього часу – боронителі нашого спокою на східних кордонах країни.

_DSC0531

_DSC0532

_DSC0577

_DSC0578

Цього дня в Мельниках із десяток бійців одержали почесні відзнаки «Холодний Яр». Кілька з них отримають нагороди згодом від своїх побратимів, адже нині перебувають на Сході. Трьох відзначили посмертно. Заслужені нагороди передав хлопцям, а також рідним загиблих перший заступник очільника області Тарас Висоцький.

_DSC0698

_DSC0660

_DSC0666

_DSC0675

_DSC0677

_DSC0679

_DSC0688

– Як і сотні років тому, так і нині – в часи війни на Сході – ворог намагається нас роз’єднати, – сказав Тарас Миколайович. – Утім не враховує одного – хоч усі ми, українці, різні, попри це нас єднає один девіз: «Воля України – або смерть», що на холодноярському прапорі. Як говорив знаменитий Юрій Горліс-Горський: «Холодний Яр живий, він знає, хто свій, а хто ворог». Так і сьогодні ми усвідомлюємо, хто є справжнім патріотом, а хто наш ворог. Маємо багато славнозвісних історичних постатей, поміж яких і сучасні герої – вірні нащадки Героїв Холодного Яру, які, так само відважно виборюють нині незалежність рідної країни. Відзнаки ж «Холодний Яр», які частині з цих героїв вручаємо сьогодні, є символом постійної та невтомної боротьби. А вона, переконаний, невдовзі завершиться нашою перемогою!

_DSC0524

_DSC0708

_DSC0735

_DSC0741

Тарас Висоцький також вручив подяку обласної адміністрації представникам ГО «Авангард АТО Броварії», що об’єднує атовців міста Бровари та Броварського району. Вона налічує більше 700 учасників та має на меті підтримку бійців та їхніх родин. А цього дня представники ГО прибули до Чигиринщини, аби продемонструвати експонати створеної ними виставки – зразки збройних боєприпасів, що застосовувались на території АТО в різні роки._DSC0766

Сергій Авраменко, представник ГО, який і сам є бійцем-добровольцем, розповів, що гільзи, тубуси, міни їм передавали безпосередньо з передової на Сході – як військові, так і волонтери. Зразки збирали поступово й нині мають вже кілька ящиків таких експонатів.

– Наша громадська організація постійно долучається до участі в патріотичних заходах різного роду, – розповів заступник керівника ГО Анатолій Фатєєв, який так само добровольцем пішов служити на Схід. – Як і тут на Чигиринщині, так і в Броварах ми демонструємо нашу виставку, аби якомога більше розповісти молодим людям про нинішню війну.

Цього дня перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький спільно з атовцями, районними владцями долучився до церемонії покладання квітів  Меморіалу Героям Холодного Яру, пам’ятного знаку на місці останнього бою Василя Чучупаки, а також Меморіального хреста на могилі сотника І. Компанійця.

Нагадаємо, цьогоріч пам’ятні заходи тривають на Чигиринщині впродовж 13-14 квітня, зокрема в Івківцях, Медведівці, Мельниках. Також, 14 квітня, минула 5-та річниця початку АТО._DSC0550