На початку липня наше видання інформувало про ініціативу громадських об’єднань Монастирищини – вишкільного центру “Гарт”, районної спілки учасників АТО, козацького полку ім. І.Богуна – щодо проведення у цьому році в школах, ліцеях та інших навчальних закладах області низки військово-спотривних заходів, присвячених 400-річчю переможного походу козаків під проводом гетьмана Петра Сагайдачного на Москву. Як відомо, саме чотири століття тому, влітку та восени 1618 року українські козаки  здійснили вдалий похід у Московське царство та мало не захопили його столицю.

У своєму зверненні до місцевої та обласної влади громадські активісти зазначали, що тоді українські козаки показали силу, міць і військову майстерність гідну для наслідування дітьми, молоддю та усіма громадянами нашої країни у нинішній час.

blank

Відтак, монастирищенські патріоти наголошували: «Заходи пропонуємо провести під гаслом: “ГОТУЙСЯ І ПЕРЕМАГАЙ!”, що, на наш погляд, є унікальним на даний момент у вихованні допризовної молоді України. Враховуючи власний досвід роботи, ми знаємо з яким азартом і бажанням змагаються школярі».

blank

На жаль, обласна влада та владці на місцях не підтримали такої ініціативи монастирищенських патріотів, щоб у кожному районі Черкащини гідно відзначити 400-річчя переможного походу козаків на Москву. Хоча ця знаменна дата була внесена до переліку пам’ятних дат та ювілеїв, які в цьому році відзначаються на державному рівні.

Самі ж ініціатори патріотичної акції таки реалізували свій задум. Так, як повідомляє газета «Алекс», нещодавно на базі Монастирищенського професійного ліцею та міського стадіону «Авангард», відбувся унікальний, просто безпрецедентний захід – патріотично-козацьке свято учнівської молоді «Гартуйся та перемагай!» Військово-патріотичні змагання розпочались з урочистої частини, яка включала в себе прийняття учнівської молоді до козацьких лав «Молодіжної Січі».

blank

Після цього учасники змагань продемонстрували свій фізичний гарт та духовну міць. А до заходу долучилися 7 команд: Монастирищенський професійний ліцей, школа-інтернат «Обдарованість», місцеві Цибулівська, Леськівська та Коритнянська школи, Буцький та Уманський професійні ліцеї. Спочатку юнаки вправлялися в підтягуванні на перекладині, розбиранні та складанні автомата АК-74, стрільбі по мішенях зі страйкбольної зброї. Дівчата ж демонстрували навики у наданні медичної долікарської допомоги. На міському стадіоні «Авангард» відбувалася друга частина патріотично-козацького спортивного свята. Тут молодь долала смугу перешкод, вправлялася у метанні гранати, брала участь у боях на палицях (герць) та змагалася на вправності у перетягуванні канату…

blank

Заключним етапом свята стало нагородження найсильніших, найвитриваліших юних козаків та козачок – переможців спортивного турніру. Загальну перемогу святкувала команда Монастирищенського професійного ліцею, друге місце посіла команда Буцького профліцею, а бронзовими призерами стали вихованці Цибулівської школи. Команди – переможниці були нагороджені кубками та грамотами. Також грамоти та медалі отримали переможці в індивідуальному заліку. За плідну працю у вихованні допризивної молоді МПЛ отримав від спонсорів свята учбовий автомат АК-74.

Журналісти газети «Алекс» стверджують, що свято пройшло на високому рівні і достойне в майбутньому стати взірцевим для інших регіонів. «Зрозуміло, що всі присутні на святі бачили тільки верхівку айсбергу, якому передувала титанічна підготовка. До слова, на святі були гості із Христинівки та Жашкова, які вивчали досвід у проведенні подібних змагань, – пише «Алекс». – Хвала і шана усім учасникам свята, які, незважаючи на втому, залюбки брали участь у змаганнях, бо впевнені, що у здоровому тілі має бути і здоровий дух».

blank

 – Розмови про проведення спортивного свята тривали більше 4-х місяців, але реально справа зрушила з мертвої точки лише напередодні, після втручання начальника обласного управління освіти та науки Валерія Данилевського, за що йому велика вдячність, – зауважив один з ініціаторів заходу Валерій Мельничук.

А організаторами патріотично-козацького спортивного свята «Гартуйся та перемагай!» стали – ГО «Гарт» та Монастирищенський полк ім. Івана Богуна. Серед спонсорів: депутат облради Олег Баштан (відразу відгукнувся підтримати ініціативу організаторів), М. Браславський, С. Бондаренко, П. Бондаренко, С. Борисенко, В. Горбатюк, І. Горобець, А. Качур, В. Коваленко, М. Коваленко, О. Навроцький, М. Панченко, В. Яковлев, О. Яровий. Активну участь в проведенні і підготовці свята взяли учасники бойових дій Максим Ботік та Федір Нікітін. Технічну підтримку надали Олег Дорош, Анатолій Мельник і представники місцевого осередку Радикальної партії Ляшка. Зрозуміло, що святкування не відбулося б без допомоги педагогічного та технічного колективу Монастирищенського профліцею.

blank

Вже по завершенню змагань, всі команди-учасниці та гості святкового дійства мали можливість відпочити та скуштувати запашну козацьку кашу.

– Приємно бачити, що наша молодь така витривала та сильна, – зауважив один із спонсорів патріотично-спортивного дійства, голова фракції Радикальної партії в облраді Олег Баштан. – І ми можемо пишатися ними, як достойними нащадками козаків, які 400 років тому здійснили переможний похід на Москву. Наша партійна команда долучилась до придбання автомата для навчальної практики і привітала всіх присутніх із цим святом. Переконаний, що військово-патріотичне виховання нинішнього підростаючого покоління повинно відбуватися саме на прикладі перемог Українського козацтва, українського війська за весь період нашої славетної історії.

blank

blank