Міністерство охорони здоров’я найближчим часом запропонує уряду нову модель адаптивного карантину, який почне діяти з середини чи кінця лютого.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час всеукраїнського форуму “Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді”.

“Ми запропонуємо уряду новий світлофор зони епідеміологічної небезпеки, які будуть існувати уже в середині лютого, можливо, наприкінці лютого. Вони будуть поділені на декілька зон – три або чотири, і вони будуть показувати чіткі маячки, де ситуація дестабілізується і де потрібно вживати відразу додаткові заходи”, – сказав він.

За словами Ляшка, “ключовою річчю” в цій моделі адаптивного карантину буде спроможність системи охорони здоров’я надавати медичну допомогу усім, хто її потребує.

“Коли ми говоримо про інші рівні епіднебезпеки, які ми хочемо запровадити в адаптивному карантині, вони будуть зелений, жовтий, помаранчевий. Але вони в першу чергу будуть стосуватися не карантинних обмежень, які запроваджують на тій чи іншій території. Вони в першу чергу будуть звітувати та показувати органам місцевого самоврядування, бізнесу або іншим про те, що є ризик подальшого розвитку епідемії в цьому конкретному регіоні, що може призвести до негативного наслідку, тобто збільшення кількості хворих та госпіталізованих”, – пояснив заступник міністра.