Художника Станіслава Сіренка в Лисянці, якому днями виповнилося б 60 років, називали самотнім генієм. Він жив одинаком, рідко виходив з дому, лише за продуктами, творив за зачиненими дверима. Станіслав порівнював свій спосіб життя з ізоляцією, яку обирали відомі художники, такі як Сальвадор Далі чи Нікас Сафронов. Він вірив, що усамітнення сприяє творчості, створюючи простір для натхнення. Але була й інша причина- Станіслав боявся, що його картини можуть вкрасти. Про це розповідає видання “Вісті Черкащини”.
Пересічному глядачеві роботи Сіренка, виконані в авангардистському стилі, видаються химерними, але художник вважав, що в них закладена душа, і тому вони мають особливе значення. Картина, говорив він, не завжди має бути завершеною до кінця, залишаючи в ній таємницю, яка інтригує і захоплює.
Художні полотна Станіслава Сіренка знайшли своє місце у приватних колекціях шанувальників мистецтва Польщі, Канади, Ізраїлю, Південної Африки. Але більшість його замовників були колекціонери з Німеччини. Інколи до його будинку приїжджали заможні клієнти з Києва. Одним із найяскравіших замовлень був портрет козацького отамана Івана Богуна, який один зі столичних клієнтів замовив зі словами: “Малюйте з мене, адже я його нащадок.”
Загалом, Станіслав Сіренко автор понад 120 картин. Він і досі для багатьох у Лисянці є таємничою особистістю, яка мала власне бачення світу і талановито передавала його в кольорах і образах, зрозумілих лише йому.
КОМЕНТАРІ