Облаштувати пішохідну алею бульвару Шевченка огорожею в єдиному стилі хочуть у департаменті архітектури та містобудування Черкаської міської ради. Нині архітектори  визначаються, якої форми і з якого матеріалу мають бути виготовлені парканчики.

– Ми розглядаємо два варіанти огорожі. Перший – це повернутися до історичного вигляду, який мала огорожа кілька десятків років тому. На ній були зображення силуету чайки, листя каштану та квітів. Цей варіант досить дороговартісний і складний у виконанні, оскільки передбачає литво. Другий варіант – використати досвід європейських країн, де зазвичай такі парканчики більш функціональні, виготовлені з бюджетних матеріалів і не привертають до себе зайвої уваги, не відволікаючи її від архітектури і озеленення, – говорить начальник відділу реклами та дизайну міського середовища Андрій Поліщук.

– Огородження по бульвару Шевченка має виконувати і естетичну функцію, і практичну. Воно повинно допомагати безпеці руху (не давати пішоходам переходити бульвар у непризначених до цього місцях) і запобігати витоптуванню зелених насаджень. Також ми вважаємо, що центральна вулиця міста має бути виконана в єдиному стилі, виглядати сучасно і привабливо, – зазначає директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.

Щоб ухвалити виважене рішення і встановити на бульварі Шевченка саме таку огорожу, яка дійсно стане його окрасою, архітектори хочуть порадитися з громадою. Вони планують звернутися до навчальних закладів Черкас, які готують дизайнерів, щоби студенти надали свої пропозиції щодо можливого облаштування бульвару. Також запропонувати своє бачення вигляду центральної вулиці Черкас можуть усі охочі дизайнери, художники, архітектори та небайдужі громадяни.  Пропозиції приймаються до 30.06.2018 за електронною адресою krasa@rada.ck.ua.