Коропа на 24 кілограми вполював Євген Підцерковний із Ватутіного. Здобич поцілив гарпуном під час підводного полювання. Пише gazeta.ua.

“Я 10 років полюю у колишньому гранітному кар’єрі, – розповідає пан Євген. Тут страшна глибина – до 80 метрів. Занурююся лише на 10 та й то біля берега. Цього разу я йшов по дну. Короп стояв наді мною на глибині 8 метрів. Прицілився і вистрелив. Однак це ще було не все. Рибина добряче потягала мене поки не виснажилася”.

Того ж дня рибалка міг загарпунити ще більший трофей.

“Бачив ще двох набагато більших коропів, але стояли далеко, – згадує. – Стріляти не хотів, бо міг поранити, але не витягти. Для мене це неприпустимо”.

24-кілограмовий короп – рекорд для Євгена Підцерковного. До цього найбільшим його трофеєм був білий амур на 15,5 кілограми й короп на 13 кілограмів.

“Цьому 24-кілограмовому коропу – від 25 до 30 років, – стверджує пан Євген. – Хлопці кажуть, що зазвичай за рік він додає у вазі на півтора кілограми. У солідному віці приріст ваги зменшується”.

Рибалка поділив здобич між родичами.

“Батькові дав хвіст і величезну голову, щоби він із неї наварив юшки. Ще частину віддав хворому племіннику. Решту залишив у себе”.

Підцерковний каже, що вполювати таку велику рибу – велика удача.

“Зазвичай коропи таких розмірів першими помічають людину й швидко тікають. А цей чомусь залишився стояти. Мені ще пощастило, що була гарна видимість”.

Євген запевняє, що коропи – не найбільша риба, яка водиться у Звенигородському районі.

“Свого часу в Шполку привезли із Росії і запустили сомів, – розповідає. – Зараз вони виросли до 50 кілограмів. Погано те, що соми активно їдять молодняк іншої риби. Якось упіймали сомика на три кілограми, а в його череві знайшли 2 окуні й 5 коропів”.

Рибалка каже, що він не лише полює, а й зарибнює водойми.

“Минулого року випустили в кар’єр 100 кілограмів зарибку коропа по 200-300 грамів кожна. Цього року – ще 25 кілограмів коропів по кілограмові кожен”.