На Черкащині СБУ блокувала виготовлення підроблених документів для можливості набуття іноземного громадянства, про це інформує прес-служба УСБУ в Черкаській області.

Співробітники Служби безпеки України блокували виготовлення підроблених документів для отримання іноземного громадянства та довгострокового виїзду до країн ЄС.

Оперативники спецслужби встановили, що двоє мешканців Полтави та Умані організували фіктивну фірму з оформлення фальшивої документації для можливості одержати закордонну візу або набути громадянства однієї з європейських країн. Потенційних «клієнтів» зацікавлених у незаконному виїзді за кордон ділки підшукували через мережу Інтернет. Для виготовлення підробки зловмисники використовували свідоцтво про народження радянського зразка, в яке вносили необхідні дані щодо національності одного із батьків замовника.

blank

Свої послуги представники фірми оцінювали від тисячі до двох тисяч євро за пакет підроблених документів.

Під час санкціонованих слідчих дій правоохоронці виявили у помешканнях фігурантів справи майже двадцять комплектів фальшивої документації, зразки бланків, печатки та комп’ютерну техніку з матеріалами, що підтверджують протиправну діяльність. Вилучені документи направлено на експертизу.

blank

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру в скоєнні злочину. Тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності інших осіб причетних до протиправної діяльності. Заходи з викриття незаконних дій проводились спільно з поліцією.