Якщо в Україні від засухи найбільше страждають Запорізька область і деякі райони Херсонської, на Черкащині – Чигиринщина. Саме ця частина області відчутно різниться від решти площ — кількість опадів найменша та найбільше днів із посушливими явищами. Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

blank

“З випаданням дощів, підвищенням температури вночі та відносної вологості повітря, агрометеорологічна ситуація в області змінилась. Здебільшого вона покращилась, в районах південного сходу області, де дощу випало обмаль – лише пом’якшилась”, — повідомив він.

За його словами, на більшості площ рясні дощі сприятливо вплинули на вже сформований врожай та дещо скоротили площу із засухою, що розпочалася у попередній декаді на півдні та сході області від 30 % до 25 %.

“На Чигиринщині опадів з початку вегетаційного періоду випало в 2-3 рази менше від решти площ, з початку літа — в 2-5 раз менше. Та й днів зі спекою +30° і вище там найбільше — 6, що вдвічі більше норми та при тому, що в окремих районах такої високої температури ще не було”, — розповів Постригань.

Тому, повідомляє він, у ранніх зернових можлива підвищена щуплість зерна, у пізніх, в яких розпочався критичний період розвитку до вологи, спостерігається денне в’янення рослин, слабкий приріст вегетативної маси, а все це передумови для зниження врожаю.

“І навпаки, на окремих площах північного сходу, де спостерігалися локальні сильні дощі, а загальна кількість опадів з початку колосіння озимих хлібів вже перевищила 100 мм, створилися умови для “стікання” зерна”, — наголосив Постригань.

За словами очільника обласного відділення Гідромедцентру, за таких умов на рекордний вже сформований врожай ранніх хлібів в області розраховувати не слід, проте він очікується в межах середнього за останні 5 років.