Якщо в Україні від засухи найбільше страждають Запорізька область і деякі райони Херсонської, на Черкащині – Чигиринщина. Саме ця частина області відчутно різниться від решти площ — кількість опадів найменша та найбільше днів із посушливими явищами. Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

“З випаданням дощів, підвищенням температури вночі та відносної вологості повітря, агрометеорологічна ситуація в області змінилась. Здебільшого вона покращилась, в районах південного сходу області, де дощу випало обмаль – лише пом’якшилась”, — повідомив він.

За його словами, на більшості площ рясні дощі сприятливо вплинули на вже сформований врожай та дещо скоротили площу із засухою, що розпочалася у попередній декаді на півдні та сході області від 30 % до 25 %.

“На Чигиринщині опадів з початку вегетаційного періоду випало в 2-3 рази менше від решти площ, з початку літа — в 2-5 раз менше. Та й днів зі спекою +30° і вище там найбільше — 6, що вдвічі більше норми та при тому, що в окремих районах такої високої температури ще не було”, — розповів Постригань.

Тому, повідомляє він, у ранніх зернових можлива підвищена щуплість зерна, у пізніх, в яких розпочався критичний період розвитку до вологи, спостерігається денне в’янення рослин, слабкий приріст вегетативної маси, а все це передумови для зниження врожаю.

“І навпаки, на окремих площах північного сходу, де спостерігалися локальні сильні дощі, а загальна кількість опадів з початку колосіння озимих хлібів вже перевищила 100 мм, створилися умови для “стікання” зерна”, — наголосив Постригань.

За словами очільника обласного відділення Гідромедцентру, за таких умов на рекордний вже сформований врожай ранніх хлібів в області розраховувати не слід, проте він очікується в межах середнього за останні 5 років.