До такого висновку дійшли спеціалісти Інституту аналітики та адвокації. Вони проаналізували скільки замовляли медичних препаратів та встановили фактичну забезпеченість пацієнтів у 2014-2016 роках.

Упродовж 2012–2016 років в Україні діяла державна цільова програма протидії захворюванню на туберкульоз. Фінансували заходи за кошти Державного бюджету та коштів Глобального фонду.

– За результатами дослідження регіон був наполовину забезпечений медикаментам, а у 2016 році показник знизився до 29%. – розповідає аналітик ІАА Поліна Колганова. Але зрозуміти скільки хворих насправді отримували медичну допомогу ми не змогли, оскільки профільна установа Черкаської областінадала інформацію лише про їх чисельність.

Фактична медикаментозна забезпеченість Черкаської області

Також в Інституті аналітики та адвокації  дослідили епідеміологічну ситуацію регіону. За час дослідження кількість хворих у Черкаській області зросла, на відміну від більшості регіонів України, де вона зменшується. У 2016 році на диспансерному обліку перебувало 826 осіб.

blank

Статистичні показники захворюваності та лікування хворих на туберкульоз у Черкаській області

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз є однією з десяти найпоширеніших причини смерті в світі. А у 2014 році Україна вперше ввійшла до п’яти країн світу з найвищим рівнем захворюваності на стійкий до лікування туберкульоз.

Подробиці дослідження можна почитати ТУТ.

Довідка: Дослідження здійснене ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»

Прес-служба ГО«Інститут аналітики та адвокації»