Потужний балканський циклон наближається до південних областей нашої країни. У середу він утопив Грецію, в четвер – Румунію, де від повеней постраждали 60 міст і сіл. Всього ж в Румунії підтоплені близько 400 будівель, розмито кілька великих магістралей. Ситуацію з повенями посилив гірський рельєф. Вся вода зі схилів стікаючи у вузькі долини, затоплювала населені пункти. Сильні зливи, подекуди з градом, обрушилися також на столицю Молдови та південний схід України. 

Зараз балканський циклон рухається не із заходу на схід, як зазвичай буває, а на північ. Поміняти свою траєкторію його змусив антициклон, з центром над Вологдою. До речі, через протидію низького та високого тиску швидкість переміщення циклонічного вихору незначна – всього 25-30 км/год.

У суботу у Черкасах очікується Мінлива хмарніть. Короткочасні дощі, грози. Місцями по області сильні, вдень град та шквали 15-20 м/с. Вітер південно-західний 7-12 м/с. Температура повітря вночі 14..19º, вдень 21…26º, у Черкасах вночі 16..18º, вдень 24..26º

Вторгнення цього циклону кардинально змінить характер погодних процесів по всій Східній Європі, оскільки з початком нового тижня почнеться похолодання. І до вівторка показання термометрів увійдуть в рамки клімату – + 22 °.

За даними авіаметеорологічної станції Черкаси, на 12:00 год
Вітер північно-східний, 3 м/с
Температура повітря 26º.
Відносна вологість 66%
Атмосферний тиск 744 мм.рт.ст., – знижений. Падіння атмосферного тиску продовжиться, що негативно впливатиме на самопочуття людей, особливо метеозалежних.