З 1 січня 2024 року всі українські громади можуть подаватися на європейську програму Interreg Europe та стати партнерами програми URBACT. Про те, як цн зробити, розповідали в ОВА для фахівців облдержадміністрації, міських громад, закладів вищої освіти, Агенції регіонального розвитку.

Захід провели фахівці Українського інституту міжнародної політики спільно з Департаментом координації міжнародної технічної допомоги Секретаріату Кабінету Міністрів України та за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» за сприяння Черкаської ОВА.

– Ці програми фактично є вхідним квитком в європейське співтовариство муніципалітетів та регіонів, можливістю знайти партнерів для реалізації проектів та підвищити власні компетенції, – зауважив заступник очільника області Олександр Турченяк. – Тому так важливо покращувати обізнаність потенційних подавачів та партнерів щодо участі в міжнародних програмах та проектах. Це актуально особливо зараз, коли в нашій країні війна, і є велика потреба у відбудові України.

Нагадаємо, у 2023 році Україна стала частиною програми міжрегіонального співробітництва ЄС Interreg Europe та програми URBACT.