Пів сотні жителів Свидівка зібралися на місцевому пляжі, аби протистояти його забудові. Зі слів організатора заходу Олександра Дюжева, п’ять днів тому тут з’явився паркан, повідомляє “Суспільне”.

Аби з’ясувати, що потрібно для збереження зони відпочинку, громада викликала на місце представників державної екологічної інспекції.

Із плакатами місцеві жителі прийшли до зведеного на узбережжі паркану. Серед них Тетяна Дудко, яка розповіла, що уявити не може про можливіть забудови єдиного пляжу у селі:

“Тут, де ми могли відпочивати, на шашлик діти виходили старші, менші – купатися, виявляється, що цей невеличкий куток віддали вже забудовникам”.

Підтримати протест громади щодо забудови прибережної зони прийшла дев’яностодворічна Тетяна Лазебна. Жінка зазначила, що коли таке коїться, вік не завада.

“За цю забудову, якби можна було, я б її сама розкидала і підпалила б. Що це таке, щоб нікого не запитати, забрати і біля води такий паркан встановити”.

Місцевий житель Андрій Павлінський дода, якщо не завадити сьогодні, то влітку людям не буде, де відпочити:

“Це гідротехнічна споруда, призначена для захисту, вона називається Будище-Свидівоцький захисний масив. Є закон, який забороняє тут будь-яке будівництво”.

Олександр Дюжев розповів:

“Мета – підписати звернення в усі можливі інстанції про незаконність цієї забудови. Вона порушує всі можливі нормативи нашої країни. І берегова смуга, і лінія електропередач, зелені насадження. Я не знаю, що ще потрібно почути владі, щоб припинили будувати на березі”.

Доки люди збирали підписи під листами-зверненнями, прийшов подивитися, що коїться навколо паркану, представник власника ділянки Олексій. Давати будь-які коментарі відмовився, бо, оскільки господар його не уповноважив.

“Людина придбала землю – нехай розбирається із тими, хто давав дозвіл”.

Хто саме, коли і кому передав ділянку у користування – нині з’ясовують теперішні депутати новоствореної Будищенської ради, розповіла депутатка Олена Іванова:

“Ми, як депутати, зробили офіційний запит до архіву, щоб отримати офіційну інформацію про те, коли, кому і в якому місці вони були виділені, відповіді ми ще не отримали. Це не справедливо по відношенню до людей. Наш депутатський корпус хоче зробити звернення до правоохоронних органів, до уповноважених гілок влади і вирішити складну непросту ситуацію”.

Аби з’ясувати, що потрібно для збереження зони відпочинку, громада викликала на місце представників державної екологічної інспекції. Начальник відділу земельних ресурсів Віталій Бойко пояснив, що ділянка перебуває в межах захисної смуги Кременчуцького водосховища. Тому будівництво тут заборонене.

“Для того, щоб встановити наявність чи відсутність порушень, спочатку потрібна документація землевпорядна. У разі наявності і підтвердження порушень, будемо звертатися до органів прокуратури, щоб в судовому порядку скасували право власності на цю земельну ділянку”, — розповів Віталій Бойко.

Заступник голови Будищенської громади Євгеній Мойсей пояснив, що до кінця місяця відбудеться засідання виконавчого комітету, на якому розглянуть це питання:

“Через рішення виконавчого комітету ми повинні повідомити власників забудови про демонтаж паркану. У 10-денний термін з моменту отримання листа вони мають забезпечити вільний доступ громадянам”.

Євгеній Мойсей додав, якщо власник відмовиться від демонтажу парканів або конструкцій, які перешкоджають вільному доступу, зроблять це за кошти власного бюджету, але з подальшим поданням до суду про відшкодування.