До 125-ої річниці з дня народження українського класика світового кінематографу, кінорежисера, письменника Олександра Довженка, комунальним підприємством «Черкасиоблкіно» проведено культурно-просвітницький кінолекторій «Довженкова осінь». Впродовж двох декад вересня були організовані різноманітні зустрічі, на яких розповідалося про творчий шлях митця та демонструвався ретропоказ творчого доробку Олександра Довженка.


Окрім того, з 15 по 29 вересня у с. Новодмитрівка, в Навчальному центрі «Оршанець» та в кінозалі «Черкасиоблкіно» демонструвався фільм «Рубіж. Грубешівська операція», який подивилися в загальному більше 400 глядачів.

Нині до Дня захисника України, Дня Українського козацтва комунальне підприємство «Черкасиоблкіно» продовжує соціальну демонстрацію українського документального фільму «Рубіж. Грубешівська операція» за участю режисера та дистриб`ютера проекту Наталії Цегельник та продюсера фільму Олени Яковенко.

Фільм про історію двох народів, які пройшли шлях від ненависті до єднання у боротьбі проти спільного ворога – нещадної комуністичної імперії. Два воїни – один з Української повстанської армії, другий – з польської Армії Крайової розповідають про жахи радянської та німецької окупації у 1939-1946 роках та сперечаються про колишні взаємні кривди.

Що то були за воїни? І який між ними наладнався зв’язок? Свобода людині – свобода народу.

Глядачі дізналися про боротьбу на україно-польському кордоні з нацистами, протистояння комуністам, співпрацю УПА та Армії Крайової, де під пресом НКВД та СС гинули тисячі невинних людей і де вкрай важко визначити рубіж між українським та польським народами.