Питання щодо санаторно-курортного лікування, забезпечення технічними засобами реабілітації, можливості навчання та працевлаштування осіб з інвалідністю обговорили на обласному семінарі з розвитку творчих здібностей осіб з обмеженими фізичними можливостями «Осінні передзвони». Його організувала обласна організація «Союз організацій інвалідів України», інформують у Департаменті соціального захисту населення ОДА.

Впродовж останніх п’яти років спостерігається збільшення кількості осіб з інвалідністю на Черкащині майже на 15 тис. осіб. На сьогодні, в області проживає понад 106 тис. осіб з інвалідністю.

Аби підвищити ефективність соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх соціальних, економічних, медичних прав в області діє комплексна програма «Турбота» на 2014-2020 роки. На її виконання цьогоріч вже використали понад 131 млн грн з обласного та місцевих бюджетів. Зокрема, кошти спрямовані на фінансову підтримку статутної діяльності громадських організацій і об’єднань ветеранів та осіб з інвалідністю, надання одноразової грошової допомоги малозабезпеченим верствам, які потрапили у скрутне матеріальне становище, оздоровлення ветеранів, осіб з інвалідністю, дітей-осіб з інвалідністю, надання пільг на житлово-комунальні послуги особам з інвалідністю по зору І і ІІ груп, малозабезпеченим сім’ям у складі яких 2 і більше осіб з інвалідністю та інше.

Через органи соціального захисту населення особи з інвалідністю забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації. Так, у 2019 році з державного бюджету області спрямовано 61,1 млн грн.

Для закупівлі послуг санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, виплату компенсації за невикористану путівку з державного бюджету виділено кошти в сумі 6,4 млн грн, та з місцевих бюджетів – 605 тис. грн.

В області проживає майже 5 тисяч дітей з інвалідністю, з них 459 дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП, для оплати реабілітаційних заходів яких виділено майже 5 млн грн. Зазначену реабілітацію можна пройти в реабілітаційних центрах України, у Черкаській області – у комунальне некомерційне підприємство «Міська реабілітаційно-оздоровча поліклініка «Астра» та дитячій обласній лікарні.

Також, в області діють 7 центрів соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю та Уманський реабілітаційний комплекс для людей з особливими потребами, які розраховані на одночасне обслуговування 283 дітей та дорослих з інвалідністю.